← Vissza

news.bsdnet.hu

Veréb Tamás bevallotta, nemrég majdnem elhagyta a színészi pályát: „Ultimátumot adtam az életnek”

Index 2026-06-18 10:58
Szerinte nagyon sokszor voltak lentek a karrierjében, amit a legtöbben nem is láthattak. Napjaink egyik legismertebb és legfoglalkoztatottabb színésze Veréb Tamás, akiről talán senki sem hinné, de a közelmúltban komoly válságba került karrierjét illetően. Erről a Story magazin nak mesélt őszintén. „Ha valaki felcsapja a Wikipédiát, akkor abból tényleg az szűrődik le, hogy egy gyönyörű pálya az enyém. Ez így is van, de mint mindig, a valóság kicsit árnyaltabb... Sokszor volt olyan, hogy hónapokig nem csörgött a telefon, alig voltak új feladatok. És persze olyan is, amikor a meghirdetett koncertre nem tudtunk elég jegyet eladni, ezért elmaradt. És voltak nagy pillanatok, zajos sikerek is. Ez egy ilyen szakma. Fentek és lentek” – kezdte Veréb, aki a sokadik "lent" után úgy érezte, megrekedt. Így ultimátumot adtam az életnek, hogy ha egy éven belül nem történik jelentős változás, akkor belekezdek valami teljesen másba. Ezt eddig csak az ismerőseim hallották a számból. Sokan hülyének is néztek. A színészt mindebben egy családi mondás is motiválta: „Azt hozom otthonról is, hogy bármit is csinálsz, azt csináld a lehető legjobban, mert csak annak van igazán értelme.” Végül Verébnek nem kellett elbúcsúznia a színpadtól és a közönségtől sem. Kisvártatva Szente Vajk kereste fel, aki az újonnan alakuló Erkel színházba invitálta őt, ahol alapítótagként egy rendkívül sikeres évet zárt. Szerinte nagyon sokszor voltak lentek a karrierjében, amit a legtöbben nem is láthattak. Napjaink egyik legismertebb és legfoglalkoztatottabb színésze Veréb Tamás, akiről talán senki sem hinné, de a közelmúltban komoly válságba került karrierjét illetően. Erről a Story magazin nak mesélt őszintén. „Ha valaki felcsapja a Wikipédiát, akkor abból tényleg az szűrődik le, hogy egy gyönyörű pálya az enyém. Ez így is van, de mint mindig, a valóság kicsit árnyaltabb... Sokszor volt olyan, hogy hónapokig nem csörgött a telefon, alig voltak új feladatok. És persze olyan is, amikor a meghirdetett koncertre nem tudtunk elég jegyet eladni, ezért elmaradt. És voltak nagy pillanatok, zajos sikerek is. Ez egy ilyen szakma. Fentek és lentek” – kezdte Veréb, aki a sokadik "lent" után úgy érezte, megrekedt. Így ultimátumot adtam az életnek, hogy ha egy éven belül nem történik jelentős változás, akkor belekezdek valami teljesen másba. Ezt eddig csak az ismerőseim hallották a számból. Sokan hülyének is néztek. A színészt mindebben egy családi mondás is motiválta: „Azt hozom otthonról is, hogy bármit is csinálsz, azt csináld a lehető legjobban, mert csak annak van igazán értelme.” Végül Verébnek nem kellett elbúcsúznia a színpadtól és a közönségtől sem. Kisvártatva Szente Vajk kereste fel, aki az újonnan alakuló Erkel színházba invitálta őt, ahol alapítótagként egy rendkívül sikeres évet zárt. Közel 25 évvel az utolsó rész bemutatása után folytatást kaphat az egyik legismertebb kémfilmes paródiasorozat, az Austin Powers. A rajongók régóta reménykedtek a visszatérésben, most pedig maga Mike Myers erősítette meg, hogy elkészülhet a negyedik film. A kultikus franchise első része 1997-ben került a mozikba, és hamar hatalmas népszerűségre tett szert egyedi humorával, valamint a kémfilmek – elsősorban a James Bond -széria – kifigurázásával. Az Austin Powers – Aranyszerszám 2002-ben debütált, azóta pedig időről-időre napirenden volt egy folytatás lehetősége . A találgatásoknak most új lendületet adott Mike Myers, aki egy podcastműsorban nézői kérdésekre válaszolva megerősítette, hogy valóban készül a negyedik rész. Amikor arról kérdezték, láthatják-e még valaha ikonikus szerepeiben, a 63 éves kanadai színész-humorista rövid, de egyértelmű választ adott: igen. Myers további részleteket nem árult el a projektről, így egyelőre nem tudni, mikor kezdődhet a forgatás, vagy milyen történettel térhet vissza Austin Powers. Az azonban biztos, hogy a színész részvétele kulcsfontosságú a folytatás szempontjából, hiszen a korábbi filmekben nemcsak a címszereplőt alakította, hanem a legendás főgonoszt, Dr. Genyát, valamint a rajongók egyik nagy kedvencét, Dagi Dögöt is. Bár hivatalos bejelentés még nem érkezett stúdió részről, Myers kijelentése arra utalhat, hogy a háttérben már megkezdődtek az előkészületek. (via Deadline ) Fehér Krisztián, az X-Faktor korábbi győztese mindig is ismert volt szókimondó személyiségéről, amely zenei stílusában is visszaköszön. Az énekes két évvel ezelőtt nyerte meg az RTL  tehetségkutatóját, azóta pedig folyamatosan fellépésekkel járja az országot. A napokban azonban egy olyan videó kezdett terjedni a TikTokon, amelyen a rajongók szerint nem a legjobb formájában látható az előadó. A felvétel gyorsan nagy visszhangot váltott ki a közösségi médiában, ami miatt ő is szükségét érezte annak, hogy megszólaljon az ügyben. „Elegem van a sok rosszakaró, rosszindulatú emberből. Mindig próbáltam mindenkihez jó lenni, segíteni, amikor tudtam, de ezeket senki sem veszi észre” – fogalmazott Fehér, aki szerint az emberek hajlamosak kizárólag a hibákra vagy a kellemetlen pillanatokra koncentrálni, miközben figyelmen kívül hagyják a másik ember valódi személyiségét és tetteit. Amint egy embernek rossz napja van, véletlen valami nem úgy sikerül, vagy esetleg felbotlik az utcán vagy meghal, csalódik, vagy bármi ehhez fogható történik, azonnal mindent lát és fog mindenki. Közben azt sem tudják valójában, milyen ember is. Elég sokat kaptam a másfél év alatt, és tűrtem, engedtem, hagytam, a legtöbbjét oktalanul, de belül őrölt azért persze – vallotta be az előadó, majd így folytatta: Nem szeretném túlbeszélni a dolgokat. Minden ember nézzen magába, és higgye el, fog találni hibákat, ha meg nem, akkor hazudik magának. A sok kamu facebookos f.sszopónak meg, akik a nevemben b.szakodnak, rám irkálnak, eddig tartott. Akik pedig velem vannak, szeretlek benneteket. Tudjátok, minden rossz után csak jó jöhet (via Bors ) Kövesse az Indexet Facebookon is! A kép filtermentes és szerkesztés nélküli. Dombóvári István szerdán egy olyan fotót osztott meg a Facebook-oldalán, amelyen feleségével, Lillával látható. A humorista a következő gondolatokat fűzte a naplementében készült szelfihez: „Akartam egy képet végre amin nincs tokám. De nem akartam se filtert, se szerkeszteni. Az asszony megoldotta szovjet fotosoppal! Éljenek a praktikus effektek!” – írta a jászkarajenői művelődési ház igazgatója, aki e gy másik poszt tanúsága szerint Olaszországban, Bari kikötővárosában lőtte a képet.
Eredeti cikk megtekintése →