← Vissza

news.bsdnet.hu

Csalódott, ezért otthagyta a Fidesz újbudai frakcióját Junghausz Rajmund

HVG 2026-06-18 11:38
A politikus úgy érzi, csak akkor maradhat hiteles, ha pártoktól függetlenül folytatja a munkáját. Kilép a Fidesz újbudai frakciójából Junghausz Rajmund. A politikus hosszú bejegyzésben magyarázta el döntésének okait a közösségi oldalán , egyebek mellett arról írt, hogy csalódott a korábbi kormánypártban, mert számos ígéretét – például az egészségügy rendbetételéről és az oktatás korszerűsítéséről szólót – nem tartotta be, mert „piti politikai okokból” elengedte az olimpiarendezés tervét, és mert „az elmúlt pár évben gyakorivá vált, hogy az előremutató tettek helyét a jól hangzó szólamok vették át”. Azt írta, nem a Fidesz tagja, de az ő frakciójukat erősítette Újbuda önkormányzatában, mostanra azonban „egyértelművé vált számomra, hogy akkor maradhatok továbbra is önmagam és lehetek hiteles, ha pártoktól függetlenként folytatom a munkámat”. Hozzátette: sajnálja azokat, akik a frakcióból való kilépés miatt csalódnak benne, azoknak pedig köszönetet mondott, akik eddig azért bíztak benne, „mert nem pártjelvényt hordok, hanem a saját nevemet. Remélem, hogy a nap végén neked is az számít, hogy a képviselő elvégezte-e a rábízott feladatot, megtett-e mindent azokért az emberekért, akiktől a felhatalmazását kapta”. Választóinak azt ígérte, hogy soha nem lesz „az ellenzék ellenzéke”, és nem állt be egy másik sor végére sem. „Egyszerűen csak eljutottam oda, hogy a saját lelkiismeretem fontosabb, mint bármelyik politikai tábor öncélú elvárása.” Junghausz Rajmund korábban is kritizálta már az Orbán-rendszer kormánypártjait. Tavaly októberben Semjén Zsoltról írta azt , megdöbbenti, hogy mennyire nem jelent számára semmit a legelesettebbek világa. A Tisza választási győzelme után pedig listába szedte azoknak a fideszes politikusoknak a nevét , akiknek szerinte nem kellett volna bekerülniük a parlamentbe. Az intézkedés sértette a szabad versenyt, a belső piaci szolgáltatásokról szóló irányelvet, és jó eséllyel diszkriminatív volt. A volt külügyminiszter szerint nincs itt semmi látnivaló, a céget a ruandai állam bízta meg, neki és a külügynek ehhez semmi köze nem volt.
Eredeti cikk megtekintése →