Tragikus baleset történt Lengyelországban – jönnek a részletek
Liner
2026-06-18 10:21
Halálos kimenetelű bányaomlás történt a dél-lengyelországi Bytom városában működő Eko-Plus kőszénbányában. A szerencsétlenség során egy vájár életét vesztette, miközben nyolc munkásnak sikerült kijutnia a felszínre.
Az omlás szerdán délután következett be a bánya egyik mélyen fekvő szakaszán. A baleset idején összesen kilenc ember dolgozott az érintett tárnarészben, mintegy 650 méteres mélységben. A rendelkezésre álló információk szerint nyolcan saját erejükből tudtak elmenekülni, közülük azonban ketten könnyebb sérüléseket szenvedtek, ezért kórházi ellátásra szorultak.
A tragédia részleteiről Lukasz Pach, a sziléziai mentőszolgálat igazgatója nyilatkozott a Polsat News kereskedelmi hírtelevíziónak. A szakember szerda éjjel közölte: „nyolc vájár megmenekült, egy embert holtan találtak”.
A baleset az Eko-Plus nevű magántulajdonban lévő szénbányában történt, amely lengyel tőkével működik. Az üzem 2010 óta folytat bányászati tevékenységet, és csaknem 400 munkavállalót foglalkoztat.
Az adatok szerint a lengyelországi bányákban az idei év kezdete óta négy ember vesztette életét munkabalesetben. A tavalyi évben, 2025-ben összesen 16 halálos bányabalesetet regisztráltak az országban.
Liner/MTI