← Vissza

news.bsdnet.hu

Hőségben egy percre se!

Police.hu 2026-06-18 09:46
Ne hagyjon gyermeket vagy állatot zárt autóban, mert a gondatlanságnak visszafordíthatatlan következményei lehetnek! Az időjárási előrejelzések szerint a hét második felében megmutatja magát a nyár, ezért a rendőrség felhívja a figyelmet, hogy a gépjárműben rövid időre se hagyjanak magukra kiszolgáltatott gyermeket vagy kisállatot, mert ők nem tudják jelezni, ha baj van, és nem tudnak segítséget kérni! Akár a gyermek vagy az állat életébe is kerülhet, ha a nyári hőségben magára hagyják őket a zárt autóban. Az utastérben akár 50-60 Celsius-fokra is felmelegedhet a levegő, aminek hatására a bent lévők hőgutát kaphatnak. A nyári hőmérséklet a következő napokban meghaladhatja a 30 fokot, ráadásul a napsugárzás is erősebb a többi évszakhoz képest, különösen a déli órákban. Az autóba beszűrődő fény, a zárt ajtók és a felhúzott ablakok együttesen tovább növelik a forróságot, így a járműben lévők akár 50 foknak is ki lehetnek téve, ami életveszélyhez vezethet. A közlekedők figyelmébe ajánljuk, hogy nagy melegben lankadhat a figyelem, türelmetlenebbé válunk, lassabbak a reflexek, ezért a volán mögé ülőknek a szokottnál is óvatosabban kell vezetni! Nagyon fontos, hogy hosszabb útnál tartsanak pihenőket, és sok folyadékot igyanak! Indulás előtt gondoskodjanak arról, hogy a járműben mindig megfelelő mennyiségű frissítő ital legyen embernek és állatnak egyaránt. A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet, hogy amennyiben gépkocsiba zárt gyermeket vagy kisállatot észlelnek, és az autó gazdáit nem sikerül a jármű környezetében fellelni, haladéktalanul értesítsék a rendőrséget a 112-es segélyhívó számon, kollégáink azonnal intézkedni fognak!
Eredeti cikk megtekintése →