← Vissza

news.bsdnet.hu

Döntött a kormány: ilyen lesz az „új TEK”, fontos szervezeti átalakításokat jelentettek be

ATV 2026-06-18 12:32
Jelenlegi formájában megszűnik a TEK és az Országgyűlési Őrség, a kormányszóvivői tájékoztatón közölték a részleteket. Mint azt Szondi Vanda kormányszóvivő a csütörtöki tájékoztatón közölte , a kormány döntése szerint a Terrorelhárítási Központ megszűnik önálló rendvédelmi szervként működni, és az Országos Rendőr-főkapitányságon belül folytatja működését. A célok között említette a költséghatékonyságot, a párhuzamosságoktól mentes rendvédelmi szervezet megteremtését, hozzátéve, hogy az új rendszer minden speciális tudást megőriz, a speciális feladatokra kiképzett állományt megtartja – a javaslat megtartja a korábbi illetményszintet, a fizetések nem csökkennek. A további szervezeti átalakítások kapcsán a szóvivő közölte, a Készenléti Rendőrségből kiválik a Nemzeti Nyomozó Iroda; mindhárom szervezet főigazgató vezetése alatt működik tovább a tervek szerint szeptemberre lezáruló reform után. Az új TEK -hez kerülnek majd a műveleti és a személyvédelmi feladatok, a Nemzeti Nyomozó Iroda a nyomozásokat, és a bűn- és terrorfelderítést végzi, míg a Készenléti Rendőrségre az objektumvédelem és a tűzszerészeti feladatok mellett a rendezvénybiztosítás hárul. „Fontos változás, hogy az Országgyűlési Őrség is megszűnik jelenlegi formájában, a személyvédelmi feladatai az új TEK-hez kerülnek, az objektumvédelmet pedig a Készenléti Rendőrség fogja átvenni” – közölte Szondi Vanda.
Eredeti cikk megtekintése →