← Vissza

news.bsdnet.hu

Megszüntetik a Városligeten átmenő autóforgalmat

Magyar Hang 2026-06-18 11:48
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben! Döntött a kormány arról, hogy megszüntetik a Városligeten átmenő autóforgalmat, és elkezdik a Hősök tere környezetének zöldítését, hogy – mint Vitézy Dávid miniszter a kormányinfón fogalmazott – méltó rangot kaphasson a történelmi emlékhely. Áttekintik a Városligettől a budai Várig tartó turisztikai tengely „közterületi minőségét” is. Arról a vizsgálat után döntenek, hogy ott milyen fejlesztésekre lesz szükség. Vitézy Dávid arról is beszélt, hogy a Városligetben a Magyar Zene Háza és pár kisebb fejlesztés megvalósult, de a projekt nagy részét Lázár János korábbi miniszter döntése után leállították. Lázár azt ígérte, hogy torzókat nem hagynak hátra, mégis ez történt – fogalmazott a miniszter a Petőfi Csarnok és a Közlekedési Múzeum lebontása után maradt, körbekordonozott törmelékekről. Szerinte ez méltatlan Budapesthez, és a kormány sem tartja ezt a helyzetet elfogadhatónak. A korábban építési területként lekordonozott területeket közparkká kívánják fejleszteni.
Eredeti cikk megtekintése →