← Vissza

news.bsdnet.hu

Brutális leépítés: 50 ezer dolgozójától válik meg az autógyártó

Piac és Profit 2026-06-18 12:34
Oliver Blume a vállalat online közgyűlésén a részvényeseknek elmondta: a helyzet feszült, az autóiparban tovább romlottak a körülmények 2026-ban. Az üzleti modelljük, amely évtizedekig sikeres volt, ma már nem működik. „Tovább kell fejlesztenünk” – tette hozzá a vezérigazgató. Oliver Blume felvázolta a vállalat új, májusban közzétett 2030-as stratégiájának főbb pontjait. A Volkswagen célja, hogy az évtized végére a világ legvonzóbb autógyártójává váljon, 8-10 százalék közötti árbevétel-arányos megtérüléssel. Az olyan új modellek, mint a közelmúltban bemutatott elektromos ID. Polo, azt mutatják, hogy a márka jó úton halad, azonban ezekből a vállalat „nem keres elég pénzt” – emelte ki a vezérigazgató. Blume elmondta azt is, hogy csak a VW fő márkájánál 35 ezer munkahely szűnik meg 2030-ig, a munkaerő 19 ezer fővel csökken már 2026 végére, nagyjából 28 ezer önkéntes távozásról már megállapodtak. A németországi VW-telephelyeken a gyárak költségei több mint 20 százalékkal csökkentek 2025-ben. A vezérigazgató megerősítette a vállalat gyártókapacitásának további csökkentésére vonatkozó terveit is: 2030-ra további 500 ezer járművel szeretné csökkenteni európai üzemeinek kapacitását – a már folyamatban lévő 1 millió jármű csökkentésén felül, amelyet 2028-ig terveznek megvalósítani. Ugyanekkora kapacitáscsökkentést terveznek Kínában is, ami globálisan 1 millió autós csökkentést eredményez.
Eredeti cikk megtekintése →