Szinte hihetetlen: 3 év alatt 3 ikerpárnak adott életet természetes úton egy 36 éves anyuka – fotó
Blikk
2026-06-18 12:34
Egészen egyedülálló orvosi csoda történt a bajorországi Fürth városában, ahol egy édesanya három év alatt három ikerpárnak adott életet. Jasmin Rittner és férje, Andreas családja 2023 és 2024 után idén májusban is két újabb taggal bővült, ami pedig ennél még különlegesebb, hogy mindegyik baba természetes úton, bármiféle mesterséges megtermékenyítés és segítség nélkül fogant meg. Bár a mostani szülést egy veszélyes farfekvés is nehezítette, az anya végül a császármetszést elkerülve hozta világra legkisebb lányait. A főorvos szerint érdemes lenne ezek után lottóznia a családnak.
Nagy N. Alexandra
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
„Egyszer különleges. Kétszer rendkívüli. Háromszor egymás után szinte hihetetlen!” – ezekkel a sorokkal jelentette be a Fürthi Kórház az Instagram-oldalán azt a hihetetlen biológiai csodát, amely néhány hete egy helyi családdal történt.
Egy 36 éves nő, Jasmin Rittner ugyanis elképesztő gyorsasággal, mindössze három év leforgása alatt háromszor is ikerpárnak adott életet . A legfiatalabb gyerekek, Julia Anja Valentina és Estephania Lorena Marie 2026. május 27-én, szerdán látták meg a napvilágot, míg testvéreik, Daniel ás Emilio 2023 késő nyarán, Simone és Anastacia pedig 2024-ben születtek meg – szúrta ki a Femina a német BR24 cikkét.
Sziámi ikrek születtek kedden a pozsonyi Gyermekbetegségek Nemzeti Intézetében, akik a medencéjüknél nőttek össze. Az újszülöttek és édesanyjuk állapota stabil, a kórház vezetése szerint minden a várakozásoknak megfelelően alakult. A gyerekekre csütörtökön műtét vár.
A mostani, harmadik szülés nemcsak az ikrek száma miatt maradt emlékezetes az orvosok és a helyiek számára. Az egyik kislány farfekvéses volt , ami az ikerterhességgel együtt Magyarországon szinte kivétel nélkül császármetszéshez vezetett volna, ám Németországban a kismama így is természetes úton, komplikációk nélkül szülhette meg a babáit, csakúgy, mint a többi csöppséget.
„Az összes résztvevő kiváló együttműködésének köszönhetően az anyát és a babákat biztonságosan kísérhettük végig a szülésen” – írta a kórház.
A család mindhárom terhességét és szülését ugyanaz a szakember, dr. Anja Forster szülész-nőgyógyász főorvos kísérte végig, amiért Jasmin és férje, Andreas úgy döntöttek, az egyik újszülött kislány a doktornő iránti tiszteletből utána kapja a nevét. A főorvos elismerte, nehéz megmagyarázni, hogyan lehetséges, hogy egy párnak ilyen rövid időn belül három egészséges ikerpárja szülessen mindenféle külső hormonális vagy orvosi segítség – például lombikprogram – nélkül, ugyanis erre nagyon kevés az esély.
„Valójában ez a véletlen műve. Kiszámoltuk, hogy az esélye pontosan 1 a 614 000-hez. Érdemes lenne lottózniuk” –fogalmazott dr. Forster.
Bár a külvilág és az orvostudomány is értetlenül áll a történtek előtt, az édesapa, Andreas számára a harmadik ikerterhesség „már meg sem kottyant”. Mint azt a lapnak nevetve elárulta, az első két sikeres ikerszülés után számára már teljesen magától értetődő volt, hogy harmadszorra is ikreik születnek majd.
születés