Szerintem nem kell, hogy erről mi gondolkodjunk – kórusban tagadták a kormányszóvivők, hogy Magyar Péterék tárgyaltak a Szőlő utcai botrányról
Magyar Nemzet
2026-06-18 13:01
Egyáltalán nem került szóba, fel sem merült – mondta Szondi Vanda kormányszóvivő a HírTV kérdésére, hogy mi hangzott el a kormány ülésén a Szőlő utcai lejáratókampány legújabb fejleményeivel kapcsolatban. Azt is mondta, hogy nincs is hozzá köze a kormánynak, hiszen van egy vizsgálat, független testületek végzik ezt.
Mint megírtuk, Bohár Dániel úgy értesült, hogy Görög Márta igazságügyi miniszter tett fel kérdést ezzel kapcsolatban a kormány szerdai ülésén.
A riporter azt írta bejegyzésében, hogy Görög Márta számolt azzal a lehetőséggel, hogy az újságírók megkérdezik majd a Tisza-kormány minisztereit, hogy tudott-e erről a miniszterelnök. Az igazságügyi miniszter ezért megkérdezte, hogy „mi legyen erre a mondás?”
A nyilvánosságban nagyon magabiztosnak tűnő miniszterelnök nem adott választ a kérdésre. Hallgatott.
Mint arról korában cikkeztünk, még kedden napvilágot látot egy videó, amelyben az hangzik el, hogy a Szőlő utcai botrány konatanúja 4 millió forintot kaphatott azért az interjúért, amelyben először hangzott el „Zsolti bácsi”. Az interjú a Magyar Péter testvére által működtetett kontroll.hu-n jelent meg.