← Vissza

news.bsdnet.hu

Pósfai Gábor felmentette a Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatóját

24.hu 2026-06-18 13:07
Pósfai Gábor belügyminiszter felmentette a szolgálat alól Jeney Áront, a Készenléti Rendőrség Nyomozó Iroda igazgatóját, tudta meg a HVG. Jeneyt 2022. június elsején nevezték ki a KR NNI élére, és összességében 18 évet töltött a Nemzeti Nyomozó Irodánál. Az új belügyminiszter ezelőtt leváltotta már a katasztrófavédelem, a büntetés végrehajtás, a Budapesti Rendőr-főkapitányság, az Országos Rendőr-főkapitányság vezetőit, és a Készenléti Rendőrség parancsnokát is. A rendvédelem átalakítása nem áll meg a személycserék szintjén: a csütörtöki kormányzati tájékoztatón bejelentették, hogy szervezetileg is átalakul a rendőrség.The post Pósfai Gábor felmentette a Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatóját first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →