← Vissza

news.bsdnet.hu

Drámai videón, ahogy megmentették egy fák közé repült autós életét

Origo 2026-06-18 13:27
Rendőr, mentős, tűzoltó és arra járó civilek is a segítségére siettek  annak az autósnak, aki súlyos balesetet szenvedett Hajdú-Biharban. A kocsi nagy sebességgel repült a fák közé, a sofőr nagyon rossz állapotban volt. Az elsőként helyszínre érkezett rendőr, Kerékgyártó János főtörzszászlós azonnal elsősegélyben részesítette a fiatal férfit, közben az egyik civil tartotta neki a telefont, hogy tudja követni a diszpécser utasításait. A helyszínelő még akkor is a sérült fejét rögzítette, amikor a tűzoltók elkezdték a kocsi ajtaját kivágni. Feszült perceket követően sikerült kiemelni a sofőrt és átadni a mentősöknek, akik stabilizálták az állapotát, majd életveszélyes sérülésekkel vitték kórházba. A helyszínelés során több dologra fény derült. Az autó állapotából egyből következtetni lehetett arra, hogy jóval a megengedett sebességhatár fölött közlekedett a férfi. Az adatbázis pedig azt is megmutatta, hogy mindezt eltiltás hatálya alatt tette. Egy tűzoltó vette észre, hogy az autó egyik kerekéről nemes egyszerűséggel leszerelték a féket. A későbbi vizsgálatok megerősítették, hogy a férfi tiltott szer hatása alatt vezetett.
Eredeti cikk megtekintése →