← Vissza

news.bsdnet.hu

Mínusz 49,5 milliárdon a főváros, Karácsony Gergely újra nekifut a reklámtilalomnak

Magyar Nemzet 2026-06-18 13:21
– A főváros költségvetési helyzetében változás nem történt, ami már önmagában is jó hír – mondta el egy, a Városházán tartott háttérbeszélgetés Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója. A politikus kiemelte, az inkasszózás októberre tolása nem oldja meg a problémákat, de lehetőséget ad a tárgyalások folytatására. Kiss Ambrus reményét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a kormányzattal peren kívül meg tudnak egyeztetni a szolidaritási hozzájárulással kapcsolatos követelések be, vagy be nem fizetéséről. Lapunk kérdésére válaszolva Kiss Ambrus elmondta, a Fővárosi Önkormányzat számláján mínusz 49,5 milliárd forint van. A főváros vezetése javaslatot tesz arra is, hogy a június végén hatályát vesztő költségvetés hatályát hosszabbítsák meg. Kiss Ambrus kiemelte, a főváros évek óta küzd a reklámhálók és egyéb táblák ellen. A főigazgató elmondta, a kormány javaslatával összhangban azt javasolják a Fővárosi Közgyűlésnek, hogy a jelenlegi 955 hirdetőoszlopnak mindössze ötödét hagynák meg. A főigazgató kiemelte, valótlan az a mítosz, hogy a társasházak a reklámhálókból származó bevételekből végeznek felújításokat. Mindezt azzal indokolta, hogy a fővárosban mindössze egy darab olyan reklámháló van, amelyet felújításokkal összefüggésben engedélyeztek. Kiss Ambrus elmondása szerint 8393 óriásplakát, és 5000 citylight van jelenleg Budapestnek. Ezeknek a felületeknek kellene eltűnniük a jövő évtől. A főpolgármester a 2024-es választási kampány kezdetén ígéretet tett a reklámhálók betiltására a fővárosban. A főpolgármester még azt is hozzátette: Azonban a nagy ígéreteket tettek már nem követték, amint az minden közterületen jól látható. Ennek több oka is van. Az első, hogy az épülethálók betiltása ellen már tavaly is több közös képviselő, illetve érdekvédelmi szervezet is tiltakozott, ugyanis a társasházak felújítását a reklámokból származó bevételekből finanszírozzák. Enélkül, illetve a fővárosi önkormányzat támogatása híján a lakóközösségének többségének esélye sincs elvégezni a a felújításokat. – mondta el korábban lapunknak Szilber Szilva, aki szerint ha az önkormányzat belenyúl a tulajdonosok azon rendelkezési jogába, hogy a saját homlokzatukra mit raknak fel, akkor támogatási lehetőséget is biztosítani kellene a társasházaknak, amellyel kompenzálnák a kieső bevételeket, és megakadályoznák, hogy elmaradjanak a szükséges felújítások.
Eredeti cikk megtekintése →