← Vissza

news.bsdnet.hu

A belügyminiszter felmentette a Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatóját

Népszava 2026-06-18 13:25
Felmentette a szolgálat alól Jeney Áront, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) igazgatóját Pósfai Gábor belügyminiszter – tudta meg a HVG . A portál felidézi, Jeney Áron 18 évet töltött a Nemzeti Nyomozó Irodánál, és négy évvel ezelőtt, 2022. július 1-jén nevezték ki igazgatónak. Pósfai Gábor korábban menesztette a katasztrófavédelem és a büntetés-végrehajtás vezetőjét , felmentette a budapesti rendőr-főkapitányt , és leváltotta az országos rendőrfőkapitányt és a Készenléti Rendőrség parancsnokát is. Nemrég Tóth Gábor rendészeti államtitkár szavaiból az is kiderült : teljesen elveszik a Terrorelhárítási Központtól (TEK) a terrorfelderítést, a jelenleg három, személyvédelemmel foglalkozó testület, közöttük a TEK az országos rendőrfőkapitány irányítása alá kerül.
Eredeti cikk megtekintése →