Kölcsönben érkezik a Nyíregyháza következő szerzeménye
NB1.hu
2026-06-18 13:35
Kaczvinszki Dominik személyében újabb fiatal magyar játékossal erősített a Nyíregyháza Spartacus.
A korosztályos válogatott belső védő kölcsönben érkezik az Újpest csapatától – olvasható a klub hivatalos honlapján.
Ahogyan korábban lapunk is tudatta az olvasókkal , az előzetes várakozásoknak megfelelően tovább erősítette keretét a Nyíregyháza Spartacus, amely kölcsönvette az Újpest 20 éves belső védőjét, Kaczvinszki Dominikot.
A 194 centiméter magas futballista a következő idényben a Szpari színeiben bizonyíthat.
A fiatal játékos a Honvéd akadémiáján nevelkedett, majd az Újpesthez került, ahol már az NB I-ben is bemutatkozhatott. Emellett az U17-es és az U19-es válogatottban is rendszeresen szerepelt, így korosztályának egyik ígéretes magyar védőjeként tartják számon.
Kaczvinszki elmondta, nagy lehetőségként tekint a nyíregyházi kalandra, és szeretné jó teljesítménnyel meghálálni a bizalmat.
„Nagy dolog, hogy ide kerültem, és szeretnék bizonyítani. Várom a szezon kezdetét, és remélem, hogy sikeresek leszünk” – nyilatkozta a bekk a Szpari hivatalos honlapjának .
A klub sportigazgatója, Fekete Tivadar kiemelte, hogy a fiatal hátvéd már most jelentős NB I-es rutinnal rendelkezik, fizikai adottságai pedig komoly erősítést jelenthetnek a védelem tengelyében.
„Ebben a korosztályban kevés játékos mondhatja el magáról, hogy ilyen fiatalon már ennyi NB-I-es tapasztalata van. Jó fizikai adottságokkal rendelkezik, belső védőként bevethető. Örülök, hogy sikerült megállapodnunk az Újpesttel, egy újabb tehetséges magyar játékos csatlakozott így keretünkhöz.”
A Nyíregyháza ezzel újabb fiatal magyar játékossal bővítette keretét, Kaczvinszki Dominik pedig abban bízhat, hogy a Szparinál rendszeres játéklehetőséghez jutva tovább gyarapíthatja élvonalbeli rutinját a 2026/27-es idényben.