← Vissza

news.bsdnet.hu

Kölcsönben érkezik a Nyíregyháza következő szerzeménye

NB1.hu 2026-06-18 13:35
Kaczvinszki Dominik személyében újabb fiatal magyar játékossal erősített a Nyíregyháza Spartacus. A korosztályos válogatott belső védő kölcsönben érkezik az Újpest csapatától – olvasható a klub hivatalos honlapján. Ahogyan korábban lapunk is tudatta az olvasókkal , az előzetes várakozásoknak megfelelően tovább erősítette keretét a Nyíregyháza Spartacus, amely kölcsönvette az Újpest 20 éves belső védőjét, Kaczvinszki Dominikot. A 194 centiméter magas futballista a következő idényben a Szpari színeiben bizonyíthat. A fiatal játékos a Honvéd akadémiáján nevelkedett, majd az Újpesthez került, ahol már az NB I-ben is bemutatkozhatott. Emellett az U17-es és az U19-es válogatottban is rendszeresen szerepelt, így korosztályának egyik ígéretes magyar védőjeként tartják számon. Kaczvinszki elmondta, nagy lehetőségként tekint a nyíregyházi kalandra, és szeretné jó teljesítménnyel meghálálni a bizalmat. „Nagy dolog, hogy ide kerültem, és szeretnék bizonyítani. Várom a szezon kezdetét, és remélem, hogy sikeresek leszünk” – nyilatkozta a bekk a Szpari hivatalos honlapjának . A klub sportigazgatója, Fekete Tivadar kiemelte, hogy a fiatal hátvéd már most jelentős NB I-es rutinnal rendelkezik, fizikai adottságai pedig komoly erősítést jelenthetnek a védelem tengelyében. „Ebben a korosztályban kevés játékos mondhatja el magáról, hogy ilyen fiatalon már ennyi NB-I-es tapasztalata van. Jó fizikai adottságokkal rendelkezik, belső védőként bevethető. Örülök, hogy sikerült megállapodnunk az Újpesttel, egy újabb tehetséges magyar játékos csatlakozott így keretünkhöz.” A Nyíregyháza ezzel újabb fiatal magyar játékossal bővítette keretét, Kaczvinszki Dominik pedig abban bízhat, hogy a Szparinál rendszeres játéklehetőséghez jutva tovább gyarapíthatja élvonalbeli rutinját a 2026/27-es idényben.
Eredeti cikk megtekintése →