← Vissza

news.bsdnet.hu

Három kamion karambolozott az M1-esen, a helyszínre mentőhelikopter is érkezett

Index 2026-06-18 13:56
Három nyerges vontató ütközött össze az M1-es autópálya Budapest felé vezető oldalán, Mocsa közelében, a 76-os és 77-es kilométerszelvény között – áll a katasztrófavédelem közleményében . A komáromi hivatásos és a nagyigmándi önkormányzati tűzoltók egy embert feszítővágó segítségével kiemeltek az egyik járműből. A rajok áramtalanították a kamionokat. A helyszínre mentőhelikopter is érkezett. Az érintett sztrádaszakaszt lezárták. A kocsisor 8 kilométeres. Az Útinform tájékoztatása szerint az M1-esen a baleset miatt 8-kilométeres a kialakult dugó. Aki teheti, a komáromi csomópontnál hagyja el a pályát, és az 1-es főúton keresztül kikerülheti a balesetet, majd Tatabánya-centrumnál visszatérhet a pályára. Hozzátették, ma is nagyon erős a forgalom az M1-es autópálya főváros felé vezető oldalán. A komáromi csomópont és Biatorbágy között szakaszosan torlódik a forgalom, a sok kamion miatt elsősorban a külső sávon nehéz az előrejutás, sok esetben 10-15 percig is állnak a járművek különös ok nélkül. Aki személyautóval van, és Budapestre tart, annak érdemes az átterelt belső sávot használnia. Távolabb, a határ felé vezető oldalon, a komáromi csomópont előtt a 75-ös és a 78-as  kilométer  között a fix terelést építik ki. Az érintett szakaszon csak a leállósávon halad a forgalom, emiatt torlódásra készüljenek. Az M1-es autópályán , a határ felé, Mosonmagyaróvár térségében a terelést bontják. A 157-es és a 168-as  kilométer nél mozgó terelés mellett dolgoznak, ahol csak egy sávon halad a forgalom. Lassulásra és szakaszos torlódásra készüljenek. Dolgoznak az M7-es autópályán , a Budapest felé vezető oldalon. A 60-as Székesfehérvár-dél csomóponttól az 58-as  kilométer ig mozgó tereléssel a külső sávot lezárták. Egy műszaki hibás személyautó vesztegel az M7-es autópályán , a főváros felé, a Kőröshegyi völgyhídon, a 121-es  kilométer nél, a külső sávban. A 4-es főúton , Szolnokon, a Szent István Tisza-hídon a dilatációs szerkezetet javítják. A 99-es  kilométer nél a fél útpályát lezárták, jelzőlámpa szabályozza a forgalmat. A reggeli és délutáni csúcsidőszakban torlódásra kell számítani. Útburkolatot javítanak a 4-es főúton , Karcag és Püspökladány között. A 172-es és 173-as  kilométer  között jelzőlámpa irányítja a forgalmat. Mindkét irányban torlódás alakult ki, főként Karcag felől több  kilométer es. Az arra járók jelentős menetidő-növekedéssel számoljanak. Az elmúlt időszakban szinte mindennap történt egy baleset az M3-as és az M1-es autópályákon. Péntek délelőtt három tragikus incidens is történt a két úton, utóbbi sztrádán egy török rendszámú kamion rohant álló munkagépeknek, és kigyulladt, a sofőr pedig a helyszínen meghalt. Majd nem sokkal később egy moldáv rendszámú, kilenc utast szállító kisbusz ütközött a torlódás miatt álló tehergépkocsinak, aminek következtében heten azonnal életüket vesztették. Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter soron kívüli vizsgálatot rendelt el a szörnyű balesetek miatt, különös tekintettel a koncessziós üzemeltető által alkalmazott forgalomterelésekre. Majd az M3-as autópályán fékezés nélkül hajtott a hídfőnek egy kamion ,  a balesetben a sofőr szintén azonnal életét vesztette. A rendőrség tájékoztatása szerint a jármű vezetője feltehetően elaludt, ez vezetett a tragikus balesethez. Szerdán négy személyautó ütközött az M1-es autópálya  Budapest felé vezető oldalán, Bicske közelében. A helyszínre mentőhelikopter is érkezett, a sztrádát teljes szélességében lezárták. Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →