← Vissza

news.bsdnet.hu

Figyelem! Megint leállnak a nagy pénzgyárak

Privátbankár 2026-06-18 14:10
Az Egyesült Államokban lesz megint több napos leállás, ami a pénzpiacokat érinti. Pénteken zárva tartanak az amerikai tőzsdék az űgynevezett juneteenth ünnep miatt. Június 19-e az Egyesült Államok pénzpiacain a rabszolgaság eltörlésének emléknapja miatt szünnap, egyben nemzeti ünnep is. Ezen a napon az USA legfontosabb kereskedési platformjai, így a New York-i Értéktőzsde (NYSE) és a Nasdaq is zárva tartanak, vagyis a részvénykereskedés teljesen szünetel. Emellett a kötvénypiacok és a bankok is zárva lesznek, ami a likviditás jelentős csökkenését hozhatja a globális piacokon. A Chicagói Fémtőzsdét (CME) érintő pontos  nyitvatartási időket június 19-ére vonatkozóan itt találja.  A New Yorki-i Értéktőzsde szünnapjáról pedig itt olvasható a hivatalos közlés. A kereskedők, befektetők azzal számolhatnak, hogy pénteken ismét a megszokottnál alacsonyabb volumeneket láthatunk, valamint hiányozni fognak a tengerentúli piaci impulzusok. Nem kell messzire visszatekinteniük, hasonló leállással kapcsolatban: legutóbb alig néhány hete, május végén volt példa hasonló tőzsdei szünnapra az Egyesült Államokban, amikor a Memorial Day miatt borult a megszokott kereskedési menetrend. Erről akkor ebben a cikkben írtunk, valamint felhívtuk a figyelmet arra a most is érvényes örökzöld szabályra, hogy hogyan érdemes eljárni a több napra kiterjedő kereskedési szünetek előtt, ha nem akarjuk, hogy elégjen a megtakarított pénzünk:
Eredeti cikk megtekintése →