← Vissza

news.bsdnet.hu

A belügyminiszter felmentette a Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatóját

Klubrádió 2026-06-18 13:57
Felmentette a szolgálat alól Jeney Áront, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) igazgatóját Pósfai Gábor belügyminiszter – tudta meg a HVG . Jeney 18 évet töltött a Nemzeti Nyomozó Irodánál, és négy évvel ezelőtt, 2022. július 1-jén nevezték ki igazgatónak. A Belügyminisztérium megerősítette Jeney Áron felmentését. Közlésük szerint péntektől Schőn Péter Ernő vezeti a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodát. A belügyminiszter csütörtökön visszavonta Tomin Szilvia, a Nemzeti Védelmi Szolgálat főigazgatójának vezetői kinevezését is, őt pénteki hatállyal Ródler Norbert váltja. Pósfai elsőként a katasztrófavédelem és a büntetés-végrehajtás vezetőjét menesztette, ezután a Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetőjét mentette fel, majd leváltotta az országos rendőrfőkapitányt és a Készenléti Rendőrség parancsnokát is. (Jeney Áron kiemelt képünkön balra, fotó: MTI/Bruzák Noémi)
Eredeti cikk megtekintése →