← Vissza

news.bsdnet.hu

Kiderült, miért nem találkozott még Magyar Péter és Volodimir Zelenszkij

Mandiner 2026-06-18 14:45
A Zelenszkij és a magyar vezetés közötti találkozót eredetileg június 8-ra tervezték Budapesten, ám végül elmaradt. A brit királyi udvar ugyanis III. Károly személyében előbb reggelire, majd ebédre is meghívta a Nagy-Britanniában tartózkodó ukrán elnököt, így Zelenszkij csak jelentősen késve érkezhetett volna a magyar fővárosba – értesült a HVG diplomáciai forrásokból. Bár csütörtökön Brüsszelben sor kerülhet az első kézfogásra Magyar Péter és Volodimir Zelenszkij között, a kétoldalú találkozó és a konkrét tárgyalások részleteiről továbbra is folynak az egyeztetések. A HVG információi szerint jelenleg körülbelül 80 százalékos az esélye annak, hogy a csúcs végül Kárpátalján valósul meg, ugyanakkor Kijevből több alternatív javaslat is érkezett. Ezek egyike szerint a Visegrádi Négyek (Csehország, Lengyelország, Szlovákia, Magyarország) vezetői közösen látogatnának el Kijevbe, majd Budapesten folytatódna a magyar–ukrán megbékélési folyamat. Egy másik elképzelés szerint Beregszász mellett egy külön találkozót tartanának Kisvárdán is, ahol jelentős ukrán menekültközösség él, és már ukrán iskola is működik. Harmadik javaslatként felmerült, hogy a csúcs Budapesten kezdődjön, ahonnan a delegációk közösen utaznának tovább Beregszászra. Nem kizárt az sem, hogy a felek először telefonon egyeztetnek, és csak ezt követően szervezik meg az első személyes találkozót.
Eredeti cikk megtekintése →