Kilép a frakcióból a pártjával meghasonlott Fideszes újbudai képviselő, hosszan sorolta mi a baja
Blikk
2026-06-18 14:46
Otthagyja a Fidesz-frakciót Junghausz Rajmund újbudai önkormányzati képviselő. A politikus azt állítja, sokat csalódott pártjában az elmúlt években, ezért hozta meg a döntést. Junghausz már korábban is élesen kritizálta saját politikai közösségét: a választás után például listázta, kiknek nem kellene beülni az új Országgyűlésbe.
Orbán Márton
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
„Az elveim nem változtak. Mára egyértelművé vált számomra, hogy akkor maradhatok továbbra is önmagam és lehetek hiteles, ha pártoktól függetlenként folytatom a munkámat” – jelentette be Facebook-oldalán Junghausz Rajmund fideszes újbudai önkormányzati képviselő, hogy kilép a párt frakciójából.
A mintegy 20 éve aktív politikus elmondása szerint több dolog miatt is csalódott a Fideszben . Mint írta, 2018-ban és 2022-ben is azzal nyugtatta magát, hamarosan beváltják az egészségügy és az oktatás korszerűsítésére vonatkozó ígéreteit, néhány éve azonban kénytelen volt rájönni, hogy hiába vár. Az egyik személyes csalódásának nevezte azt, amikor a Fidesz lemondott a budapesti olimpiáról , ugyanis szerinte „piti politikai okokból egyszerűen feladták, és a terveket az elveikkel együtt kukázták le”, amikor nem vállalták az ügydöntő népszavazást.
„Belátom, hogy a hazugságok tesznek tönkre minket. A hazugságok, amikről azt hisszük, igazak, vagy csak hogy kellenek a túléléshez” – fejtegette terjedelmes bejegyzésében Junghausz, aki független politikusként tervez a továbbiakban tenni Újbudáért.
A képviselő 2025-ben, a gyermekvédelmi botrányok közepette Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettest is éles szavakkal bírálta, az áprilisi választás után pedig írt egy hosszú listát azokról, akiket nem szeretett volna az új Országgyűlésben látni . Többek között Rogán Antalt, Kósa Lajost, Lezsák Sándort, Bánki Eriket, Németh Zsoltot, Németh Szilárdot, valamint Szentkirályi Alexandrát is megemlítette.
Fidesz