← Vissza

news.bsdnet.hu

A bundagyanúba keveredett elefántcsontparti csatár nem kapott kanadai vízumot, nem játszhat a németek ellen

Telex 2026-06-18 14:59
Az elefántcsontparti labdarúgó-szövetség (FIF) csütörtökön bejelentette, hogy Elye Wahi, a válogatott bundagyanúba keveredett csatára nem kapott engedélyt arra, hogy Kanadába utazzon csapata Németország elleni meccsre. Az esetről a Guardian számolt be, a találkozót Torontóban rendezik meg, magyar idő szerint szombaton este 10 órától. Wahi kezdőként szerepelt az Ecuador elleni 1–0-ra megnyert mérkőzésen. A csatár így az Egyesült Államokban marad a csapat visszatéréséig. A francia labdarúgó-liga szerdán jelentette, hogy „szokatlanul sok fogadást” tettek nemzetközi szinten arra, hogy a Nizzában futballozó Wahi sárga lapot kap a Metz elleni májusi, élvonalbeli mérkőzésen. A fogadási piacokat figyelők figyelmeztették a ligát, a gyanús nemzetközi tevékenységre, a május 17-i összecsapás 0–0-val végződött, és amin Wahi valóban sárga lapot kapott. A Marseille-i ügyészség május 29-én őrizetbe vette a 23 éves játékost, kihallgatták, majd szabadon engedték. Megerősítették ugyanakkor, hogy a nyomozás folyamatban van.
Eredeti cikk megtekintése →