← Vissza

news.bsdnet.hu

Nyomoz a rendőrség Radnai Márk riválisa miatt, tovább gyűrűzik a kampánybotrány

Index 2026-06-18 14:53
Hivatali visszaélés gyanúja miatt nyomozást folytat a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság, miután a 24.hu arról számolt be, hogy kormánytisztviselők a munkaidejükben gyűjthettek ajánlásokat a Fidesz akkori országgyűlési képviselőjének, egyben jelöltjének, Erős Gábornak. A választókerületben a Tisza jelöltje, majd később győztese Radnai Márk, a párt alelnöke volt. A lap szerint az Esztergomi Járási Hivatal négy munkatársa márciusban egy hivatali gépjárművel több települést is felkeresett, hogy támogató aláírásokat szerezzen a politikusnak. A lap által látott dokumentumok alapján két érintett kormánytisztviselő aznap a jelenléti ív szerint munkában volt, miközben a törvények tiltják, hogy munkaidőben kampánytevékenységet végezzenek. A kormányhivatal ezzel ellentétben korábban azt közölte, hogy az érintett dolgozók szabadságon voltak az említett időben, a hivatali autót pedig egyikük magáncélra használta, a szabályoknak megfelelően. Hangsúlyozták azt is, hogy sem a járási hivatal, sem a kormányhivatal vezetése nem adott utasítást pártpolitikai tevékenységre. A rendőrség tájékoztatása szerint az ügyben ismeretlen tettes ellen folyik a nyomozás, amelyet a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség rendelt el. A lap beszámolója szerint cikkük márciusi megjelenését követően több kormánytisztviselő arról számolt be, hogy a hivatal vezetése belső meghallgatásokat tartott. Egyes források szerint a munkatársaktól ideiglenesen elvették a mobiltelefonokat, majd egyenként beszéltek velük. Az érintettek állítása szerint a vezetők a sajtónak történő információátadást árulásként értékelték.
Eredeti cikk megtekintése →