← Vissza

news.bsdnet.hu

Egy fiatal késsel támadt egy férfira, miután az viccből odaszólt társaságuk egyik női tagjának

Index 2026-06-18 14:48
A Fővárosi Főügyészség vádat emelt két fiatalkorúval szemben, akik egy üzletben támadtak rá egy férfira, majd egyikük többször megszúrta az áldozatot – írja az MTI. A közlemény szerint a két – az elkövetéskor 17, illetve 15 éves – fiú rokonok voltak, és 2025. március 13-án este több emberrel együtt vásárolni mentek egy VIII. kerületi áruházba. A sértett is az üzletben tartózkodott, amikor viccnek szánva odaszólt a társaság egyik női tagjának, akivel korábban munkavégzés miatt már találkozott. Ezt a 17 éves fiú sérelmezte, és összeveszett a sértettel. A fiú rátámadt a felnőtt férfira, és ököllel kétszer arcon ütötte, csatlakozott hozzá a társa, aki hátulról ütötte meg a férfit, majd a 17 éves elővett egy kést, amellyel többször megszúrta a sértettet. Mint írják, a férfi súlyos sérüléseket szenvedett, a támadás miatt akár meg is halhatott volna. A Fővárosi Főügyészség a 17 éves fiúval szemben emberölés bűntettének kísérlete, fiatalabb társa ellen garázdaság vétsége miatt nyújtott be vádiratot. Közölték, a főügyészség indítványozta, hogy a bíróság ítélje a késes támadót fiatalkorúak börtönére, társát pedig közérdekű munkára.
Eredeti cikk megtekintése →