← Vissza

news.bsdnet.hu

A főváros a pénzügyi helyzetének rendezése után szeretné visszakapni a ligetet

444.hu 2026-06-18 14:58
Budapest számára csak az elfogadható, ha a város a pénzügyi helyzetének rendezését követően visszakapja a Városligetet, írta Karácsony Gergely főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán.A főpolgármester nagy örömnek nevezte, hogy csütörtökön a kormány is kimondta: nem épül új épület a Ligetben. Abban is teljes mértékben egyetértünk, hogy a lebontott épületek helyét parkosítani, a Kós Károly sétányt pedig autómentesíteni kell - tette hozzá. Ezekről itt írtunk bővebben. Karácsony Gergely ugyanakkor úgy fogalmazott: „a jelenlegi pénzügyi helyzetben az a reális, ha ezeket az állam készíti elő, de hosszabb távon Budapest számára csak az elfogadható, ha a város pénzügyi helyzetének rendezését követően a város visszakapja a ligetét”.
Eredeti cikk megtekintése →