"Fogtam a gyereket, és visszamentem Kaposvárra" – Molnár Piroska elárulta, miért ment tönkre a házassága
Blikk
2026-06-18 15:00
Őszintén beszélt házasságáról Molnár Piroska. A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő a Színház- és Filmművészeti Főiskola elvégzése után ment férjhez Eötvös Péter világhírű zeneszerzőhöz, de néhány évvel később inkább a karriert választotta a család helyett.
Orosz Ferenc
Újságíró (Sztárvilág)
Ezeket látta már?
A Nemzet Színésze címmel kitüntetett Kossuth- és Jászai Mari-díjas művésznő, aki tavaly októberben ünnepelte 80. születésnapját, ma is azt mondja: nem bánta meg, hogy a színházat választotta a házasság és a kiegyensúlyozott magánélet helyett.
Molnár Piroska kerekesszékben és bottal is vállalja a fellépéseket, mert a közönség iránti hűsége erősebb a fájdalmainál. A színésznő őszintén vallott arról, hogy a színpad számára az egyetlen biztos kapaszkodó, miközben magánéletében súlyos tragédiákat kellett átélnie. Bár fizikai állapota jelentősen megnehezíti a mindennapjait, hivatástudata és elkötelezettsége töretlen.
– A főiskola után házasodtunk össze Péterrel, ő akkor már Kölnben volt karmester - elevenítette fel a történteket Molnár Piroska a Vörös Neon Varieté „Vörös Zóna” sorozatának vendégeként. – Adódott a lehetőség, hogy menjek vele én is Németországba, de azt mondtam, hogy a kaposvári színházat választom. Beültetett a kocsiba, levitt, de amikor meglátta, hol fogok lakni, megkérdezte, Piroska, nem lenne jobb mégis Köln? Én maradtam, ő elment.
A történet itt nem ért véget: Molnár Piroska később mégis a férje után ment külföldre.
– Kiutaztam fél évre a gyermekünkkel együtt. Egy emeletes parasztházat béreltünk Köln mellett. Beletettem a “háziasszonykodásba” mindenemet, aztán eljött a pillanat. A férjem szólt, hogy azonnal tegyek le mindent, és menjek fel a dolgozószobába. Azt mondta, nem tud azzal a tudattal dolgozni, hogy én nem azt csinálom, ami a dolgom lenne. Elkezdtünk beszélgetni, és végül felhívtam a Csiky Gergely Színház igazgatóját, Zsámbéki Gábort, majd fogtam a gyereket, és visszamentem Kaposvárra. Ezután mindketten szárnyaltunk a magunk területén . A férjemnek később lett egy párja, egy kínai zongoraművész, én pedig egyedül maradtam…
Eötvös Péter új párja egyébként a "kínai csoda"-ként ünnepelt Chen Pi-hsien, a kortárs zene egyik legelismertebb tolmácsolója volt, akivel 19 évig éltek házasságban.
Eötvös Péter Kölnbe költözött,, feleséger ,Molnár Piroska viszont nem tudott lemondani a hivatásáról / Fotó: MTI - Czimbal Gyula
Molnár Piroska szerint a színészi pálya annyit ad vissza az embernek, amennyit beletesz, és utólag nem szabad töprengeni azon, hogy annak idején jó döntést hozott vagy nem. A volt férje tavalyelőtt meghalt , ő viszont továbbra is rendszeresen színpadra áll.
– Egyre több a halott barát. Alig merem reggel kinyitni a rádiót, ki hagyott itt minket az én korosztályomból. Most van a hatéves évfordulója annak, hogy bejelentettem, abbahagyom, de nem lehet cserben hagyni a kollégákat és a színházakat sem. Talán majd jövőre abbahagyom ... És nincs mit szégyellni azon, hogy ha szereti az embert a közönség – mondta nevetve a népszerű művész.
– Amennyire az ízületek tönkrementek, az agyam, a fülem, a hangom annyira megvan még. Ülve bármit eljátszom. Ha újra kezdhetném , akkor is ezt az utat választanám. Semmi máshoz nem értek. A család szerint én csinálom a világ legjobb bundáskenyerét, jól főzök, korábban nem fogott ki rajtam a házimunka sem. Gyerekként operett primadonna szerettem volna lenni. Azt hiszem, nem voltam csúnya kislány, de sosem láttam magam szépnek. Ha már nem tudok játszani , akkor nézni fogom az előadásokat a színházakban…