Kutai Kinga hallássérült kisfia hónapok óta nem járt iskolába: "Nem engedtem, mivel úgy éreztem, hogy ott nem a megfelelő bánásmódot kapja meg"
Blikk
2026-06-18 15:41
Kutai Kinga mindent megtesz azért, hogy kisfiának, Beninek a legjobb legyen, ám az édesanya nincs könnyű helyzetben. A ValóVilág egykori sztárjának hétéves gyermeke ugyanis hallássérültként jött világra, majd később ADHD-t, azaz figyelemhiányos hiperaktivitás-zavart és autizmust diagnosztizáltak nála.
Csatári Henriett
Főmunkatárs
Ezeket látta már?
A kis Beni számára így a tanulás és az iskolába járás nem egyszerű feladat, ráadásul az utóbbi évben az anyuka úgy döntött, hogy ki is veszi gyermekét abból az intézményből, ahol elkezdte az első osztályt.
– El se tudja képzelni az a szülő, aki nem sajátos nevelési igényű gyereket nevel, hogy milyen problémákkal, megoldandó feladatokkal küzdünk. Az én kisfiam hónapok óta van otthon, mert nem engedtem iskolába, mivel úgy éreztem, hogy ott nem a megfelelő bánásmódot kapja meg. Gyakorlatilag mindennapos harc volt az, hogy megtaláljam azt az intézményt, ahol fogadják , és egy olyan közeget tudnak nyújtani neki, ami biztonságot teremt számára – mondta a ValóVilág egykori szereplője az RTL Reggeliben.
Kutai Kinga kisfia hallássérültként született, majd később tévesen más betegséggel is diagnosztizálták.
– Most ott tartunk, hogy Beni nem autista, hanem rosszul diagnosztizálták. Nehéz azért még így is megtalálni azt az intézményt, pedagógust vagy pszichiátert, aki gyakorlatilag látja a gyereket és egészben figyeli őt. Most majd Beni egy gyógypedagógiai iskolába megy, ahol újra kell kezdenie az első osztályt, mert az előző évben annyi hiányzása volt, hogy nem tudtuk volna a másodikban folytatni – folytatta az édesanya.
Kutai Kinga és kisfia, Beni / Fotó: RTL
Az egykori valóságshow szereplő szerint a legtöbb iskolában nem tudják megfelelően kezelni, ha egy gyermek ADHD-val vagy autizmussal küzd.
– Én jól látom és tudom, hogy igenis tökéletesen együtt lehet ezzel élni, és fantasztikusan okosak ezek a gyerekek. Az osztályban, ahova majd Beni megy, mindössze öten lesznek. 40 percesek lesznek az órák, ami rövidebb, mint a legtöbb iskolában, így a szünetek viszont hosszabbak, 15-20 percesek, ez pedig pont az ő idegrendszerükhöz van igazítva. Jelen állás szerint két osztályt kell itt Beninek elvégeznie, és utána integrálható lesz – mondta bizakodva Kutai Kinga.