Újabb tanú került elő: a Kontroll szerinte valóban fizetett Bangó Sándornak
Origo
2026-06-18 16:00
Az elmúlt napokban jelentős visszhangot váltott ki Pócs János fideszes országgyűlési képviselő állítása , miszerint a Szőlő utcai javítóintézetben nevelkedett Bangó Sándor pénzt kapott azért, hogy egy jobboldali politikus, egy bizonyos „Zsolti bácsi” pedofil bűncselekményével álljon nyilvánosság elé. Az ügyben most Füssy Angéla, a Magyar Jelen újságírója is megszólalt, aki személyesen ismeri a fiatalembert és a történet hátterét.
Füssy a Jelen Podcast vendégeként beszélt az ügyről – írta meg a Blikk . Állítása szerint Magyar Mártonhoz, a Magyar Péter testvéréhez köthető Kontroll pénzt adott Bangó Sándornak azért, hogy megszólaljon az ügyben.
– fogalmazott Füssy Angéla, aki szerint a fiatal végül kevesebb pénzt kapott, mint amennyit eredetileg ígértek neki, de úgy véli, az összeg így is elegendő volt ahhoz, hogy komoly károkat okozzon.
A történtekre reagált a Fidesz parlamenti frakciója is . Közleményükben azt írták, hogy szerintük Füssy Angéla nyilatkozata cáfolja Magyar Márton korábbi állításait, amelyek szerint nem fizettek Bangó Sándornak a szerepvállalásáért:
Két nap alatt megdőlt Magyar Péter testvérének, Magyar Mártonnak a meséje. ”
A párt szerint a nyilatkozatok alapján tisztázni kell, hogy pontosan milyen megállapodás született, illetve mekkora összeget kapott Bangó Sándor az interjúkért. Egyértelmű üzenetet fogalmaztak meg a közleményben:
F elhívjuk a két napja teljes némaságba burkolózó kormánypárti balliberális médiát, hogy fejezzék be a sunnyogást, és az általuk oly fontosnak tartott objektív tájékoztatás követelményeinek megfelelően ne hallgassanak tovább erről a súlyos, egészen a miniszterelnökig elérő botrányról. ”