← Vissza

news.bsdnet.hu

Wang mesternek be kellett zárnia a legnagyobb belvárosi éttermét: „Mindvégig igyekeztünk megoldásokat találni...”

Blikk 2026-06-18 15:52
Aki a fővárosban autentikus ázsiai ízeket akar kóstolni, kiváló választás Wang mester valamelyik éttermébe betérni, a kínai üzletember a város több pontján is kiszolgálja az igényeket. Tavaly nyáron azonban a tulajdonos megkongatta a vészharangot, hogy akár több éttermét is be kell zárnia, mert nincs elég munkaerő azok működtetéséhez. Egy mai posztja szerint a belvárosban található étterme, a Biang Astoria már nem fogad vendégeket. Eszes Andrea Newsroom újságíró Ezeket látta már? Mint azt lapunk is megírta, tavaly nyáron egy közösségi posztban arról számolt be Wang mester, hogyan érintette őt és éttermeit az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tavaly januártól életbe lépő határozata, amely megszüntette a kínai állampolgárok munkavállalási engedélyeinek kiadását. "Komolyan fontolóra kell vennem egy vagy két éttermem bezárását az őszi-téli időszakban, hogy a többinek esélye legyen a működésre. Ha a helyzet nem változik, 2026-ra további éttermek bezárására is kényszerülhetek" – írta posztjában. A sajtót bejárta a hír, hogy a magyar vendéglátóhelyek is munkaerőhiánnyal küzdenek , Wang mester többek között szakképzett kínai szakácsot nem talált az éttermébe. "Budapesten szinte lehetetlen megfelelő kínai szakácsot találni – nemhogy a szakma élvonalába tartozó mesterszakácsot" – írta. Az üzletember, aki szenvedéllyel, magas színvonalon szolgálja ki csapatával a vendégeket, most az egyik belvárosi éttermének bezárásra kényszerült. A hírt a Facebook-oldalán közölte, s mint írta, most is a munkaerőhiány az oka a történteknek. "Kedves Vendégeink, Kedves Barátaink! A Biang Astoria hivatalosan bezárta kapuit" – írja a kínai gasztroszakember. "Először is szeretnénk szívből megköszönni minden vendégünknek, barátunknak és kollégánknak az elmúlt évek támogatását. Ez a hely rengeteg emléket őriz számunkra. Egy étterem hosszú távú működtetéséhez nemcsak szenvedélyre, vendégszeretetre és finom ételekre van szükség, hanem egy stabilan és fenntarthatóan működő csapatra is. Az elmúlt időszakban több, hosszú távú működést érintő kihívással is szembesültünk, és bár mindvégig igyekeztünk megoldásokat találni, végül úgy döntöttünk, hogy a Biang Astoria történetének ez a fejezete lezárul. Ugyanazzal a szenvedéllyel, szeretettel és elhivatottsággal dolgozunk tovább . Továbbra is szeretettel várunk Benneteket" – írja a bejegyzésben. A város négy pontján továbbra is nyitva vannak Wang mester éttermei, egy üzletük éppen felújítás alatt áll, ígérete szerint az szeptemberben nyit ki újra. munkaerő
Eredeti cikk megtekintése →