Hatalmas bírságot kapott a Bosch a Huawei miatt
Autópro
2026-06-18 16:17
A Bosch megállapodást kötött az amerikai kereskedelmi minisztériummal, amelynek értelmében 36 millió dollár bírságot fizet a Huaweihez köthető exportszabályok megsértése miatt.
Az amerikai hatóságok szerint a vállalat két külföldi leányvállalata 2020 és 2024 között több mint száz esetben szállított mobiltelefonokhoz kapcsolódó szenzorokat és szoftvereket a kínai Huawei részére, összesen több mint 70 millió dollár értékben, a szükséges exportengedélyek nélkül.
A Handelsblatt cikke kiemeli, hogy a Huawei évek óta szerepel az amerikai exportkorlátozási listán, ezért bizonyos, amerikai technológiát is tartalmazó termékek exportjához külön engedély szükséges. A Bosch hangsúlyozta, hogy a jogsértések nem szándékosan történtek. Az büntetést csökkentette, hogy a vállalat maga tárta fel a problémát és teljeskörűen együttműködött a hatóságokkal.
Ennek eredményeként az amerikai igazságügyi minisztérium megszüntette a büntetőeljárást, és nem emelt vádat a német konszern ellen.
A Bosch vállalta azt is, hogy az érintett ügyletekből származó nyereséget átadja az amerikai igazságügyi minisztériumnak. Ezt az összeget beszámítják a mostani megállapodásba. A vállalat közölte, hogy az eset után felülvizsgálta és megerősítette megfelelőségi (compliance) rendszerét, hogy hasonló exportjogi problémák a jövőben ne fordulhassanak elő.
Érdekesnek találta ezt a hírt? Ne maradjon le a legfontosabb járműipari történésekről, iratkozzon fel hírlevelünkre ezen a linken !