← Vissza

news.bsdnet.hu

Visszavonták Matolcsy György díszpolgári címét

Blikk 2026-06-18 16:34
Kecskemét közgyűlése visszavonta Matolcsy György korábbi jegybankelnök díszpolgári címét. A döntésről a Szövetség a Hírös Városért Egyesület számolt be közösségi oldalán. Csorba Anita Newsroom újságíró Ezeket látta már? „Győzelem! A Szövetség indítványára és folyamatos nyomásgyakorlására a kecskeméti közgyűlés visszavonta dr. Matolcsy György díszpolgári címét!” – olvasható a Facebook-bejegyzésben. Az ügyben Király József frakcióvezető, dr. Siposné Bodrozsán Alexandra frakcióvezető-helyettes és Gyuris Dávid önkormányzati képviselő nyújtott be képviselői indítványt. A javaslatot az önkormányzat szabályai alapján napirendre vették, majd a közgyűlés azonnali döntést hozott róla. A kezdeményezők indoklása szerint Matolcsy György már nem méltó a város egyik legmagasabb kitüntetésére. A volt jegybankelnök neve az elmúlt hónapokban több alkalommal is felmerült az MNB alapítványai körül kirobbant, jelentős közpénzeket érintő ügyek kapcsán , illetve most épp a szabadságmegváltással és végkielégítésénék mértékével került címlapokra. Matolcsy György
Eredeti cikk megtekintése →