← Vissza

news.bsdnet.hu

„Remeg a kezem, tikkel az arcom, 3-4 órákat alszom” – Molnár Áron elárulta, így viselte meg a közéleti szerepvállalása

Index 2026-06-18 16:50
Molnár Áron volt az egyik legaktívabb közszereplő a 2026-os választási kampányban. Mindvégig az első sorokban harcolt a kormányváltás mellett, és bár törekvései sikert arattak, összességében nagy árat fizetett ezért. Erről pedig nemrég Oszkó Péter podcastműsorában beszélt kíméletlen őszinteséggel. Nagyon őszinte leszek veled, remeg a kezem, remegnek a lábaim, tikkel az arcom, 3-4 órákat alszom, most próbálok visszajönni. Rémálmaim vannak. És ami nem volt eddig – bár ez a kézremegés meg lábremegés sem volt korábban  –, de most elkezdtem érezni a szívemet. Irdatlan, amit szerintem fizettem ezért a történetért – fogalmazott, majd kijelentette, mindössze egy dolgot szeretne tenni. „Amit szeretnék igazán... pihenni. Kimondhatatlanul szeretnék pihenni. Nem tudom elmondani, hogy mennyire fáradt vagyok. Nagyon kimerült vagyok. Hiába kezdem el valakinek ezt magyarázni, a mondandóm harmadik mondatánál érzem, hogy ez nem fog átmenni. Mondhatod a szavakat, de az, ami benned van, ahol tartasz fizikálisan és mentálisan, soha nem fogod tudni elmondani azt, hogy mennyire megtépázott ez a rendszer”. A színész korábban úgy fogalmazott , hogy 4-5 órákat aludt az elmúlt időszakban, és naponta 14-16 óra volt a képernyőideje. Folyamatosan politikai tartalmú podcasteket fogyasztott, olvasta a híreket, írta a reggeli poszt szövegét, vagy éppen videót vett fel vagy vágott. Emellett rendszeresen játszott vidéken és a fővárosban, forgatott egy újabb független filmet, és heti kétszer csinálta a reggeli online műsorát. Az eredeti megállapodás úgy szólt saját magával szemben, hogy a választás után pihen, ám jött az Nemzeti Kulturális Alap (NKA) körüli botrány, és nem vett vissza. Ezt pedig már a szervezete sem tolerálta. A podcastben Molnár Áron arról is beszélt, miként élte meg a 2022-es választás előtti napok at, és azt, mekkora erőt adott neki élete első chai lattéja. Azt éreztem, hogy »oké, gyerünk, csináljuk, álljunk bele ebbe a történetbe«. Este tüntetés, fellépett Azahriah. Rengetegen felszólaltak, [Nagy] Ervin fújt egy nagy felkiáltójelet a pólójára. Együtt küzdöttünk. A volt feleségem irdatlan penge beszédet mondott, Rainer-Micsinyei [Nóra] brutális beszédet mondott. Azt éreztem, hogy »oké, király«. Ugyan ötezer ember jött el, de azt éreztem, hogy »nem baj, oké, toljuk tovább«. – idézte fel, majd eljött a választás napja. Elmesélte, hogy egy olyan településen volt szavazatszámláló, ahol 83-85 százalékos győzelmet aratott a Fidesz. A nap végén pedig egy „gigantikus” vereséget szenvedtek.
Eredeti cikk megtekintése →