← Vissza

news.bsdnet.hu

Karácsony: Budapest szeretné visszakapni a Városligetet

Klubrádió 2026-06-18 16:40
Teljes mértékben egyetértünk, hogy a lebontott épületek helyét parkosítani, a Kós Károly sétányt pedig autómentesíteni kell” – írta. „Budapest számára csak az elfogadható, ha a város pénzügyi helyzetének rendezését követően a város visszakapja a ligetét” –  jelezte Karácsony Gergely a Facebookon. A főpolgármester a kormány döntésére reagált, miszerint a Városliget félbehagyott beruházásait körbevevő építési kordonokat lebontja, és ezeket a területeket parkosítja. Karácsony emlékeztetett, hogy tizenhárom éve küzd a Városliget beépítése ellen, és nagy öröm számára, hogy a kormány kimondta: nem épül új épület a parkban. „Abban is teljes mértékben egyetértünk, hogy a lebontott épületek helyét parkosítani, a Kós Károly sétányt pedig autómentesíteni kell” – írta. Hozzátette: a jelenlegi pénzügyi helyzetben az a reális, hogy ezeket az állam készíti elő, de végül Budapest szeretné visszakapni a Városligetet.
Eredeti cikk megtekintése →