← Vissza

news.bsdnet.hu

A változás szelei: a Fradi és még két magyar csapat is visszalépett az európai kupaküzdelmektől

Mandiner 2026-06-18 16:58
A Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) csütörtökön hivatalos közleményben jelentette be, hogy egyszerre három magyar klub is visszalép a jövő évi európai kupaszerepléstől. A Ferencváros férficsapata mellett a Balatonfüred és a NEKA a másik két érintett, a bejelentés pedig újabb intő jel lehet arra vonatkozóan, hogy a magyar sportban és a Fradinál milyen változások mehetnek végbe. Az MKSZ közleményében leszögezi, hogy „a bajnoki 4. helyezett FTC-Green Collect, az 5. helyezett Balatonfüredi KSE és a 6. helyen záró LIQUI MOLY NEKA jelezte, hogy nem kíván indulni az európai kupákban, így az Európa Kupába beadta jelentkezését a 2025–2026-os idény bajnoki 7. helyén záró PLER-Budapest.” A bejelentés azok után kevéssé meglepő, hogy az elmúlt hetekben már tudni lehetett, a kormányváltás gyökeres változásokat hoz majd az FTC háza táján is , ami nemcsak a koronaékszer futballcsapatot érinti majd, hanem többek között a férfi kézilabda-szakágat is, ahol a válságértekezletet követő drasztikus költség- és fizetéscsökkentésekkel akár az életben maradás is lehet a tét innentől. A témához kapcsolódó érdekesség, hogy bár a Ferencváros hivatalos felületein nem kommentálja ezeket az értesüléseket, helyette megteszik a klubtól távozó játékosok, így például a labdarúgók esetében az a Stefan Gartenmann, aki a héten egy dán lapnak adott interjújában gyakorlatilag ráerősített a kormányváltás utáni drasztikus változásokról szóló hírekre, egészen pontosan úgy fogalmazva, hogy hirtelen kiürült a kassza az egyesület háza táján.
Eredeti cikk megtekintése →