Mesés környezetben, Szoboszlai Dominikékkal pihen a magyar válogatott kapusa – fotók
Blikk
2026-06-18 17:22
A nyár beköszöntével a profi sportolók is kikapcsolódhatnak. A magyar válogatott labdarúgóinak a Kazahsztán elleni felkészülési mérkőzés (3-1) után véget ért a szezon, többen pedig már a jól megérdemelt pihenésüket töltik. A Puskás Akadémia kapusa, Szappanos Péter Ibizán nyaral, s mint kiderült, nincs egyedül.
Pék Attila
Sport újságíró
Ezeket látta már?
Marco Rossi szövetségi kapitány korábban bejelentette, hogy Szappanos Péter júniusban véd utoljára a nemzeti csapatban. A finnek elleni (2-1) találkozón a Puskás Akadémia játékosa kezdőként 63 percet játszott, majd a lefújás után a szurkolók is elbúcsúztak tőle.
A 35 éves kapus ezúttal a hivatalos közösségi oldalán mutatta meg a rajongóinak, hogy az idény fáradalmait a festői szépségű Ibizán piheni ki. A mesés útra a felesége mellett elkísérte Varga Barnabás és Szoboszlai Dominik is, akikkel a tenger közepén kártyázott is.
A júniusi válogatott mérkőzések után azt mondta, nem a foci-vb körül alakul majd a nyári programja.
– Nekem most egy kis focidetox jól fog esni. Az az igazság, hogy még mindig vannak bennem szomorú gondolatok, hogy lemaradtunk a vb-ről, de ha éppen úgy jön ki egy napom, hogy van szabadidőm egy vébémeccs idején, lehet, hogy belenézek, de nem attól függően alakítom a programomat, hogy vébét nézhessek, mert lesz jobb dolgom is szerintem... – mondta a kazahok elleni mérkőzést követő nyilatkozatában Szoboszlai.
A válogatott csapatkapitánya rögtön meg is kezdte a „focidetoxot": a feleségével, Buzsik Borkával Olaszországban pihent, most pedig a jelek szerint a barátaikkal is töltenek egy kis időt.
Szappanos Péter