← Vissza

news.bsdnet.hu

Erdős Péter szava még mindig iránytű Csepregi Éva számára

Blikk 2026-06-18 17:21
Közel ötven évvel ezelőtt, a Magyar Hanglemezgyártó Vállalat márkamenedzsere, Erdős Péter bábáskodásával alakult meg a Neoton néhány tagjából és a Kócbabákból a Neoton Família. A ma már Neoton Família Sztárjai néven fellépő zenekar énekesnője, Csepregi Éva a mai napig a popcézárként is emlegetett zenei szakember tanácsait szeme előtt tartva lép színpadra. A férfi intelmei azért is maradtak meg benne ennyire, mert együtt élt a Neoton menedzserével. Bajkó Panka Főmunkatárs (Sztárvilág) Ezeket látta már? – Maradtunk mi, Ádám, Öcsi (Végvári Ádám és Baracs János – a szerk.) meg én a régi Neotonból . Az én ötletem volt, hogy a régiekre való tekintettel különböztessük meg a két a zenekart, és nevezzük a Neoton Família Sztárjainak – kezdett bele a történetbe a Húrokon írt történelem című műsorban Csepregi Éva. Erdős Péter volt a hetvenes évektől a zene magyar ura / Fotó: YouTube – Ugyanakkor tovább vittük a feelinget, tovább vittük a Neoton érzést. Nincs olyan előadás, hogy ne jutna eszembe, hogy Péter most mit mondana, hogyan menjünk tovább , mit csináljak. Abból táplálkozom, mint előadó, amit annak idején tanultam. Nem kis erőfeszítés hangilag helytállni, megmondom őszintén. Azért ötven éve énekelek egyfolytában, még tán több is. Ez nekünk óriási siker, de ehhez méltónak kell lenni – magyarázta az énekesnő. – Nekünk soha nem voltak szponzoraink, soha nem volt kivételezett helyzetünk, soha nem volt senkink, egyedül Péter agya volt, ami ezt megteremtette . A mi kapcsolatunk volt, ami ezt felvirágoztatta. Pásztorék hihetetlen felkészültsége, komoly zenei és egyéb múltja, ami megalkotta a Neoton törzsdalait, amelyeket Péter intelmeire hagyatkozva mindig a magyar közönségnek énekeltünk. Még a japánoknál is fontosabb volt a magyar közönség, mert ő azt mondta, hogy az a ti közönségetek – jelentette ki a zenekar női frontembere. Csepregi Éva
Eredeti cikk megtekintése →