Tovább gyűrűzik a Csiszár Jenő szakdolgozatát érintő botrány: Bakács Tibor szerint bíróságra vinnék az ügyet – videó
Blikk
2026-06-18 17:57
Bakács Tibor ismét megszólalt a Csiszár Jenő szakdolgozata körüli vitáról, amelyben elmondta, hogy Csiszár ügyvédje jogi lépésekkel fenyegette meg, ha nyilvánosan beszél az ügyről. A kritikus kijelentette, hogy szerinte fantasztikus lenne, ha Csiszár bíróság előtt bizonyítaná be, hogy nem ő, hanem Bakács hazudott.
Csorba Anita
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Nemrégiben röppent fel a hír, miszerint Bakács Tibor írta meg Csiszár Jenő szakdolgozatát. Ezt Bakács maga is elismerte , hozzátéve: ezért oldalanként 1500 forintot kapott. Az ügy azóta nagy nyilvánosságot kapott, többek között az RTL Fókusz című műsorában is foglalkoztak vele, ahol Bakács arról beszélt, miszerint örül, hogy az ügy elévült , mert különben őt büntetnék meg. Azt is elárulta, nem ez volt az egyetlen eset, amikor más helyett írt diplomamunkát.
Bakács a saját csatornáján közzétett videójában részletesen beszélt a történtekről, illetve arról, hogy Csiszár ügyvédje az RTL-t is figyelmeztette: ha Bakács állításai adásba kerülnek, pert indítanak, és bebizonyítják, hogy hazudik. Bakács azonban határozottan állítja, hogy igazat mond, és emlékeztetett arra, hogy a 2011-es szalámilopási ügye óta megfogadta, hogy soha többé nem hazudik. Akkor 50 ezer forintos pénzbírságot kapott, és az eset után teljesen visszavonult a közélettől. A bolti lopás kapcsán úgy fogalmazott, a világi törvények szerint megbűnhődött, de a média karaktergyilkosságot hajtott végre ellene, ami után segédmunkásként kellett új életet kezdenie.
A videóban, amit a 24.hu szemlézett Bakács ironikusan reagált a perrel való fenyegetésre, mondván, nem lehet valakit kétszer karaktergyilkolni.
– Amikor hallom, hogy mivel fenyegetnek engem, egyrészről szívesen elnevetném magam, mert azt mondanám, nem lehet egy embert kétszer karaktergyilkolászni. Tehát a Bakinak annyi, vége – vagy nem…? Tényleg magyar bíróság elé fogok vonulni, ahol Csiszár Jenő bebizonyítja, hogy én hazudok, mert ő írta?! Mondok egy nagyon jó bizonyítási formát: nagyon szívesen beszélgetek vele bármikor kamerák előtt [Elliot] Aronsonról, mert abból írtam a dolgozatot. Szerintem mind a mai napig nem olvasott egy sort se. Most, ha látja ezt a felvételt, és elkezd olvasni, szerintem az egy év... azt nem fogja kivárni, amíg valamennyire tisztában lesz ezzel – jelentette ki, hozzátéve: szerinte „fideszes módszer” az, hogy őt vádolják hazugsággal.
– Azért készítettem el ezt a felvételt, mert úgy látom, hiába bukott meg a Fidesz, Orbán Viktor és a hatalma, a pestis tovább terjed. A klasszikus Fidesz-technika volt, hogy egy ártatlan embert megvádolok a saját bűnömmel. Nem tudom, mennyit hazudott Csiszár Jenő életében, de ha be tudja bizonyítani a bíróság előtt, hogy én hazudtam, és nem ő, az fantasztikus. És hogy van humorérzékem: szeretném, hogy a Schiffer [András] legyen a védőügyvédem – mondta, majd később egy komoly témára, az öngyilkosságra tért rá.
– Eszembe jutott az is, hogy ha lenne bennem elég bátorság, és ha nem lennének a fiaim-lányaim, nagyon szívesen öngyilkos lennék, mert annyira utálom ezt az országot, ezeket az embereket, akik – miután mindent elvettek tőlem – még azt is el akarják venni tőlem, ami az enyém. Én csak az igazat mondom – árulta el.
Ha ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123-as ingyenes, lelkielsősegély-számot!
Krízishelyzetben lévő gyermek esetében kérjen segítséget a mobilról is ingyenesen elérhető 116-111-es telefonszámon, vagy online chaten !
Bakács Tibor