Kilépett az MSZP-ből a korrupciós ügyben érintett Molnár Zsolt
Index
2026-06-18 18:17
Molnár Zsolt kilép a Magyar Szocialista Pártból (MSZP) – tudatta a párt egy csütörtökön kiadott rövid Facebook-közleményben .
A kommüniké szerint Komjáthi Imre, az MSZP elnöke egyértelművé tette, hogy a párt közösségének politikai és erkölcsi védelmében elvárják Molnár Zsolttól, hogy a folyamatban lévő eljárás lezárultáig azonnal függessze fel tagságát.
Erre a levélre Molnár Zsolt csütörtökön a jogi képviselőjén keresztül válaszolt, amelyben arról tájékoztatta a vezetést, hogy kilép az MSZP-ből. Döntését azzal indokolta, hogy semmilyen módon nem szeretné, hogy a folyamatban lévő ügy személyes vagy politikai terhet jelentsen a párt számára, illetve hogy az eljárással összefüggésben támadások érjék őket.
Az MSZP jelezte, tudomásul veszi Molnár Zsolt döntését. Álláspontjuk szerint mindenkinek joga van a tisztességes eljáráshoz és az ártatlanság vélelméhez. A párt a folyamatban lévő vizsgálat részleteit nem kívánja kommentálni, és annak lezárásáig tartózkodik minden olyan kijelentéstől, amely megelőlegezné annak eredményét.
Leszögezték, továbbra is a választóktól kapott feladatokra, a baloldali értékek képviseletére és a társadalmi igazságosságért folytatott munkára összpontosítanak.
Molnár Zsoltot még június elején tartóztatták le 30 napra , miután befolyással való üzérkedéssel gyanúsították meg. Mindehhez pedig a Központi Nyomozó Főügyészség korrupciós ügyben, korábban véghezvitt nagyszabású akciójának van köze . Ennek alapját az adta, hogy egy parkfenntartási és közétkeztetési cégeket ténylegesen irányító vállalkozó több mint 2 milliárd forint kenőpénzt fizetett ki budapesti és vidéki önkormányzati vezetőknek, képviselőknek és politikusoknak, pártoldaltól függetlenül.