← Vissza

news.bsdnet.hu

Visszavonták Matolcsy György díszpolgári címét Kecskeméten

Origo 2026-06-18 18:26
A kecskeméti képviselő-testület csütörtöki ülésén fogadta el az ellenzéki Szövetség a Hírös Városért képviselőcsoport kezdeményezését. Ehhez előzetesen módosítani kellett a városi kitüntetésekről szóló önkormányzati rendeletet is, amely lehetővé tette egy már korábban odaítélt elismerés visszavonását - írja a BAON. A kezdeményezők szerint a „Kecskemét Város Díszpolgára” cím a település legmagasabb önkormányzati elismerése, amely olyan személyeknek adományozható, akik életművükkel és közéleti tevékenységükkel jelentősen hozzájárultak a város fejlődéséhez és jó hírnevéhez. Az indítvány szerint azonban a kitüntetés visszavonható abban az esetben, ha valaki olyan magatartást tanúsít, amely súlyosan sérti a közbizalmat vagy hátrányosan érinti Kecskemét megítélését. A kezdeményezők szerint az ügy országos jelentőségűvé vált, és Kecskemét számára különösen érzékeny, mivel a Neumann János Egyetemért Alapítvány szoros kapcsolatban áll a város felsőoktatási és gazdaságfejlesztési céljaival. A döntés elfogadása után Szemereyné dr. Pataki Klaudia, Kecskemét polgármestere arról beszélt, hogy a mostani lépést a béke érdekében tették meg. A polgármester hozzátette: amennyiben a későbbiekben bebizonyosodik, hogy a Matolcsy Györgyöt érintő vádak nem állják meg a helyüket, akkor elképzelhető, hogy a díszpolgári címet ismét visszaadják számára. A döntés különlegesnek számít, mivel a városi közgyűlés korábban még nem vont vissza ilyen rangú önkormányzati elismerést. Matolcsy György korábban a Magyar Nemzeti Bank elnökeként és közgazdászként kapta meg Kecskemét egyik legmagasabb kitüntetését.
Eredeti cikk megtekintése →