← Vissza

news.bsdnet.hu

Itt a bejelentés: eldőlt a magyar válogatott focista sorsa a Ferencvárosnál

Blikk 2026-06-18 18:28
Szerződést hosszabbított Botka Endrével a magyar bajnoki ezüstérmes, kupagyőztes Ferencváros labdarúgócsapata. A magyar válogatott játékos érzi az új vezetőedző, Borbély Balázs bizalmát. Az előző szezonban viszont nem sok játéklehetőséget kapott. Pék Attila Sport újságíró Ezeket látta már? A védő a 2026/27-es idényben is a zöld-fehéreket erősíti. – Miután kinevezték Borbély Balázst vezetőedzőnek, onnantól kezdtem el érezni, van még esély arra, hogy itt maradhassak – nyilatkozta a FradiMédiának Botka. – Az új edzővel már az első beszélgetés is azt sugallta nekem, hogy számít rám. És nyilván ő azért ismert, tehát tudja, hogy milyen karakter vagyok. Én ha bíznak bennem, akkor tényleg akár a csillagos eget is le tudom hozni az edzőknek. Bízom benne, hogy most ez fog kijönni belőlem. A 31 esztendős játékos a pályafutását a Budapest Honvédban kezdte, ahol 2014-ben az élvonalban is bemutatkozott, majd 2017 januárjában igazolt a Ferencvároshoz, ahol – egy kecskeméti kölcsönjátékot leszámítva – azóta is játszik. A korábbi 30-szoros válogatott védő a 2017-es érkezése óta eddig hét bajnoki címet és három Magyar Kupát nyert az FTC-vel. A 2025/26-os évadban három NB I-es meccsen és egy Mol Magyar Kupa-találkozón lépett pályára, így eddig a Ferencváros mezében 164 bajnokin, 14 MK-mérkőzésen és 48 nemzetközi kupatalálkozón jutott szóhoz, 10 gólt és 13 gólpasszt jegyzett. Ferencváros
Eredeti cikk megtekintése →