← Vissza

news.bsdnet.hu

Visszatér a régi együtteséhez Lotfi Begi

Blikk 2026-06-18 19:15
Hatalmas dobásra készül Lotfi Begi! A zenész talán maga sem gondolta volna, miszerint nyolc évvel azután, hogy kilépett az együtteséből, a Compact Discóból, újra a társaival áll színpadra, ráadásul nem is akárhol. A formáció lesz ugyanis a június 28-án Budapesten koncertező Duran Duran előzenekara a Papp László Budapest Sportarénában. Csatári Henriett Főmunkatárs Ezeket látta már? – Egészen elképesztő érzés, hogy minket kértek fel. Az együttes 18 éve egy kósza ötletből indult, majd az azt követő tíz évben bejártuk Európát, kijutottunk az Eurovízióra , Fonogram-díjat nyertünk. Hihetetlenül tartalmas tíz év volt, minden pillanatát imádtuk – kezdte lapunknak Begi. A zenész 2018-ban lépett ki a Compact Discóból. Mint mondja, ennek egyetlen oka volt, hogy időközben elindult a szólókarrierje, és bár azt gondolta, a kettőt tudja párhuzamosan menedzselni, tévedett. – Elrepült ez a nyolc év a kilépésem óta , olyan érzés, mintha nem is telt volna el ennyi idő. Hatalmas megtiszteltetés, hogy a Duran Duran ránk gondolt előzenekarként, és nem is volt kérdés, hogy vállaljuk-e. Örülünk, hogy újra együtt zenélhetünk, és biztos vagyok benne, hogy a rajongók is örülnek – jegyezte meg Begi. – Az elmúlt években sokszor kérdezték, mikor állunk újra együtt színpadra, és végre tudok válaszolni: most! Rengeteg üzenetet kaptunk az elmúlt időszakban a rajongóktól, hogy mennyire örülnek a visszatérésünknek. Ilyenkor érzi igazán az ember, hogy azzal, amit csináltunk, nyomot hagytunk magunk után, és nemcsak szerettek, hanem még mindig szeretnek minket az emberek. Természetesen azt is sokan kérdezik, hogyan tovább. Nem zárkózunk el semmi elől, egyáltalán nem kizárt, hogy állunk még együtt színpadra, de én mindig csak a következő feladatot nézem, és majd utána lehet kitalálni a folytatást. Lotfi Begi élete gyökeresen megváltozott: amellett, hogy januártól száműzte az alkoholt, közel húsz kilót is leadott a Sztárbox miatt. A lemezlovast Király Viktor elképesztő átalakulása inspirálta arra, hogy belevágjon a kihívásba. Most pedig mindent belead a felkészülésbe, hiszen a maximumot szeretné kihozni magából, miközben már győztesnek érzi magát. Begi most gőzerővel készül az Aréna-koncertre, ám emellett is rengeteg munkája van. Elindult a fesztiválszezon, sok fellépése lesz nyáron, de a családjával töltött idő nem maradhat ki a nyári programokból. – Nyáron minden évben belföldön nyaralunk a fesztiválidőszak miatt, s a Balatonra helyezzük át a bázist a feleségemmel és a gyerekekkel. Ők lent vannak, én pedig onnan ingázom a fellépéseimre. Ez nálunk hosszú ideje bevett szokás, ráadásul most igazán ránk is fér a pihenés – magyarázta Begi, aki azt is elárulta, hogy kedden volt a felesége, Réka új kollekciójának divatbemutatója. Lotfi Begit és a felesége, Réka / Fotó: RTL – Elképesztően büszke vagyok a feleségemre, a kreativitására, az elhivatottságára, nagyon inspiráló. A divatbemutató óriási show volt közel 300 vendéggel, és hatalmas sikert aratott. Lofti Begi
Eredeti cikk megtekintése →