← Vissza

news.bsdnet.hu

A kormány átütemezte Budapest szolidaritási adójának befizetését

Index 2026-06-18 19:53
„Budapest Főváros Önkormányzata nehéz anyagi helyzetének rendezése és a működőképességének megőrzése érdekében indokolt a város szolidaritási hozzájárulásra vonatkozó fizetési kötelezettségének átütemezése” – áll a csütörtök esti Magyar Közlöny ben. A Magyar Államkincstár még áprilisban,  június közepéig adott haladékot Budapestnek a szolidaritási hozzájárulás megfizetése alól. A Kármán András pénzügyminiszter által aláírt rendeletben a fővárost nem mentik fel teljesen a szolidaritási adó befizetése alól, csupán újabb haladékot adnak: a fővárosnak 86 012 860 298 forintot kell befizetnie 2026. október 20-ig. Az Orbán-kormány által bevezetett adó a tehetősebb városoktól elvett pénzt juttatta volna el a szegényebb településeknek. A beszedett pénzek jellemzően a központi költségvetésbe kerültek. Az elvonások évről évre nőttek, a főváros szerint már a működőképességet veszélyeztetik, több per is indult az ügyben. Az Orbán-kormány év elején rendeletben próbálta korlátozni ezeket a pereket, az Alkotmánybíróság azonban a rendelet egyes részeit megsemmisítette.
Eredeti cikk megtekintése →