← Vissza

news.bsdnet.hu

„Találtam egy régi festményt a házamban, kidobtam – aztán újra megjelent”

Bors Online 2026-06-18 20:00
Egy nő Redditen osztotta meg hátborzongató történetét, miután kidobott egy régi festményt , amelyet a házzal együtt örökölt – hogy aztán évekkel később minden magyarázat nélkül újra felbukkanjon… A nő elmesélte, mennyire megrémült, amikor a korábban kidobott festményt évekkel később ismét megtalálta az otthonában, anélkül hogy bármilyen ésszerű magyarázatot tudott volna adni a történtekre . Elmondása szerint a festmény egy elegáns, rózsaszín ruhát viselő, fehér napernyőt tartó felsőbb osztálybeli nőt ábrázol, aki egy kertben sétál. A képet még a ház előző tulajdonosa hagyta hátra. Amikor 2018 júliusában beköltözött az ingatlanba, kidobta a festményt, mert nem illett az ízléséhez . Évekkel később azonban rejtélyes módon újra megjelent, és a nő képtelen volt logikus magyarázatot találni arra, hogyan kerülhetett vissza. Azt írta a Redditen: Míg egyes felhasználók szerint az egész csupán egy ártatlan tréfa eredménye, mások úgy vélik, hogy valami természetfeletti állhat a háttérben. Az egyik felhasználó ezt írta: „Két példány létezik belőle, vagy valaki megtréfál téged”. Egy másik hozzászóló hozzátette: „Nem tudom, de szerintem ez egy elátkozott festmény”. Egy harmadik felhasználó pedig azt írta: Joseph Caraud „Déli séta” (Midday Stroll) című művének valódi története A Mirror szerint az eredeti festményt Joseph Caraud készítette 1874-ben, olajfestményként egy 38 × 26 hüvelykes vászonra. Az 1821-ben született francia művész leginkább a divatos, felsőbb osztálybeli nőket ábrázoló alkotásairól volt ismert. 🅱🅴🆂🆃 🆆🅾🆁🅻🅳 🅿🅰🅸🅽🆃🅸🅽🅶 (@best.world.paintings) által megosztott bejegyzés
Eredeti cikk megtekintése →