Kilép az MSZP-ből Molnár Zsolt: az óbudai korrupciós ügy áll a háttérben
Blikk
2026-06-18 19:59
Kilépett a Magyar Szocialista Pártból Molnár Zsolt. A hírt a párt csütörtökön közölte az MTI-vel. Komjáthi Imre, az MSZP elnöke korábban felszólította Molnárt, hogy függessze fel tagságát a folyamatban lévő eljárás lezárultáig, ám a politikus jogi képviselőjén keresztül jelezte, hogy inkább kilép a pártból. Döntését azzal indokolta, hogy nem akarja, hogy személyes ügye politikai terhet jelentsen az MSZP számára, vagy támadások célpontjává tegye a pártot.
Csorba Anita
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Az MSZP közleményében tudomásul vette Molnár Zsolt döntését , és hangsúlyozta, hogy mindenkit megillet a tisztességes eljáráshoz való jog és az ártatlanság vélelme. A párt ugyanakkor nem kívánja kommentálni a folyamatban lévő eljárás részleteit, és annak lezárásáig tartózkodik minden olyan kijelentéstől, amely előre vetítené az ügy kimenetelét.
Molnár Zsolt neve az óbudai korrupciós ügy kapcsán került előtérbe, amely miatt június 4-én letartóztatták . Emellett a politikus a Fővárosi Törvényszéken zajló zuglói parkolási ügy vádlottja is.
(MTI)
MSZP