← Vissza

news.bsdnet.hu

Üzent az új főigazgató: teljes körű átvilágítás zajlik az Országos Mentőszolgálatnál – videó

Blikk 2026-06-18 20:10
Constantinovits Miklós, a mentőszolgálat megbízott főigazgatója a csütörtöki levelében közölte, átadás-átvél és teljes körű átvilágítás is zajlik a szervezetnél. Hangsúlyozta, a nagyszabású változásokat nem bosszú motiválja, hanem szigorúan szakmai és emberi alkalmasság alapján döntenek. Orbán Márton Newsroom újságíró Ezeket látta már? Az Országos Mentőszolgálat megbízott főigazgatója, Constantinovits Miklós csütörtökön egy nyilvános videóban és levélben fordult a kollégáihoz. Két héttel a kinevezése után arról adott tájékoztatást, hol tart a szervezet, mert fontosnak tartja, hogy a jövőjéről egyenesen tőle halljanak. Constantinovits hangsúlyozta , az átadás-átvétel mellett teljes körű átvilágítás zajlik az OMSZ háza táján, mert felelős döntést csak a szervezet valós állapotának ismeretében lehet hozni. Egyértelművé tette azt is, hogy vezető csak az maradhat a továbbiakban, aki a feladatának szakmailag és emberileg is megfelel. Elmondása szerint a változtatások alapja a szakmai és emberi alkalmasság, nem pedig a bosszú. A mentőszolgálat közlése alapján személyesen is leültek a szakszervezetekkel, mert a megbízott főigazgató azt szeretné, hogy a közösségi médiában zajló üzengetést konstruktív, értékeken alapuló egyeztetés váltsa fel. Hozzátették: a cél egy új és jobb korszak, amelyben egyszerre érvényesülnek a dolgozók és a betegek érdekei. Jelentős személyi változások mentek végbe az OMSZ-nél az utóbbi időszakban, így nemcsak a főigazgatótól, de a szóvivőtől is megváltak. Győrfi Pál több mint két évtizeden át képviselte a szervezetet a nyilvánosság és a sajtó előtt, s a mentők ikonikus alakjává vált. Az utódja Szűcs Brigitta, az ország első női mentőápolóinak egyike lett. Országos Mentőszolgálat
Eredeti cikk megtekintése →