← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter megígérte, ő nem fog kimenni kávézni az Európai Tanács üléséről

Magyar Hang 2026-06-18 20:05
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben! Sajtótájékoztatót tartott Magyar Péter az Európai Tanács ülése előtt, ahol csütörtökön először fogja képviselni Magyarországot miniszterelnökként. Ebben többek közt arról beszélt Ukrajna kapcsán, hogy kiállnak az érdem alapú uniós csatlakozási folyamat mellett. – Nem lehet kétfajta csatlakozási eljárás, nem teheti meg ezt az unió a nyugat-balkáni országokkal, akik már hosszú évek óta dolgoznak azon, hogy megnyissanak és lezárjanak fejezeteket – mondta. Vagyis szerinte az EU nem kerülheti meg ezeket az országokat azért, hogy más fajta csatlakozási folyamatban részesítsen más államokat. Ez nem lenne sem őszinte, sem pragmatikus, ráadásul rossz jel lenne a balkáni országok felé is. Ahol eredmények vannak, azt el kell ismerni, azoknak a tagjelölteknek kell pozitív jelzést küldeni, akik már rengeteg munkát beletettek a csatlakozásba. A kérdés ugyanakkor megosztó az uniós tagállamok között, de bízik benne, hogy majd találnak kompromisszumot. Később arról is beszélt, neki azt mondták a régi motorosok, Donald Tusk vagy Robert Fico, hogy nem szoktak unalmasak lenni az Európai Tanács ülései, és résen kell lenni, és figyelni kell, és nem érdemes kimenni kávézni, mert nagy dolgok történhetnek. – Úgyhogy ígérem, hogy bármilyen hosszú is lesz az éjszaka, én nem fogok kimenni kávézni, inkább, ha lehet, oda fogom kérni az asztalhoz – tette hozzá. Utóbbival Magyar Péter arra utalt, hogy Orbán Viktor még 2023 végén elhagyta az uniós üléstermet akkor, amikor Ukrajna és Moldova csatlakozási tárgyalásainak megkezdéséről döntöttek a kormányfők. A Politico akkor azt állította, hogy információi szerint a német kancellár, Olaf Scholz javasolta az akkori magyar kormányfőnek, hogy igyon meg inkább egy kávét. Később a Guardian arról írt, hogy a magyar kormányfő kávézás helyett a mosdóba mehetett.
Eredeti cikk megtekintése →