← Vissza

news.bsdnet.hu

"Nem mindenki öregszik képernyőképesen" – 60 felett elgondolkodott az életéről Jakupcsek Gabriella

Blikk 2026-06-18 20:58
Jakupcsek Gabriella pár éve A napos B oldal címmel írt könyvet, most pedig arról is részletesen beszélt, hogy miként próbálja meg tartalommal megtölteni azt a bizonyos "B oldalt". A vészharangot akkor hallotta először megkondulni, amikor betöltötte a hatvanat, amihez az édesanyja halálának is köze volt. Apats Gábor Újságíró Ezeket látta már? – 60 éves koromban kezdtem el azzal foglalkozni, hogy hogyan lehetne jobb minőségű életet élni minél tovább, ameddig lehet. Mert már nem az a kérdés, hogy meddig, hanem hogy hogyan... Mindig mindent megtettem azért, hogy még jobban érezzem magam. Nem mindig sikerül, de azért igyekszem. Nyilván benne volt, hogy a mamám akkor halt meg, amit végignéztem. Egy fantasztikus állapotban lévő 88 éves nő volt. Akkor azért elgondolkodsz azon, hogy te hogyan szeretnél megöregedni... – magyarázta Az én kék zónám című podcastben , amely a longevity, vagyis a hosszú, minőségi élet témakörét járja körül. Jakupcsek Gabriella, az ország egyik legismertebb televíziós személyisége június 13-án Balatonfüreden az Anna Grand Lounge esték powered by GLAMOUR rendezvénysorozat vendégeként lép színpadra. Az esemény különlegessége, hogy ezúttal nem ő teszi fel a kérdéseket, hanem őt kérdezi az est házigazdája. A résztvevők bepillantást nyerhetnek a népszerű műsorvezető több évtizedes pályafutásának kulisszatitkaiba, miközben az ikonikus Anna Grand Hotel történelmi falai között zajlik a beszélgetés. Jakupcsek Gabriella szerint az embereket alapvetően a koruk és a súlyuk miatt szokták bántani, őt azonban egyik sem zavarja. Azzal persze tisztában van, hogy nem maradhat örökké képernyőn, azt azonban szerinte nem lehet előre tudni, hogy mikor érdemes visszavonulót fújni. – Tudok olyanról, akinél ez kiválasztási szempont volt... Én magam másról hallom, tehát tudom, hogy rólam is így beszélnek, amikor nem vagyok ott. De amikor hallom, hogy másról így beszélnek vagy így döntenek, akkor azért el kell gondolkodni. Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem mindenki képernyőképesen öregszik. És ezt ki kell mondani... Ahogy egy szép nő sem biztos, hogy fotogén... Nem mindannyian vagyunk képernyőképesek, de lehet, hogy csak később nem leszünk... És azt nem lehet tudni, hogy ez mikor érkezik el... – fogalmazott a műsorvezető , aki szerint néhány televíziós műfajhoz elengedhetetlen bizonyos mértékű élettapasztalat . – Talkshow-t nem szabadna vezetnie fiatalnak... A talkshow egy olyan műfaj, amit mindig annak kéne meghatároznia, hogy ki vezeti. Az az élettapasztalat, az a fajta rutin, az a fajta provokáció kell hozzá, amit megengedhet magának egy 50 feletti , de semmiképp egy huszonéves... Tehát kell egyfajta világlátás, kell egyfajta életbölcsesség és kell egyfajta önazonosság ahhoz, hogy ne kérdező legyél, hanem beszélgetőtárs – vélte. Jakupcsek Gabriella
Eredeti cikk megtekintése →