← Vissza

news.bsdnet.hu

Tagadja érintettségét a Szőlő utcai ügy „koronatanúja”

Magyar Hírlap 2026-06-18 21:05
Semmiféle pénzt nem kaptam a Kontrollnak adotti interjúért – közölte Bangó Sándor, a Szőlő utcai ügy „koronatanúja”, a nevelőintézet egykori lakója a Klikk TV Mélyvíz című műsorában. Semmiféle pénzt nem kaptam a Kontrollnak adotti interjúért – közölte Bangó Sándor, a Szőlő utcai ügy „koronatanúja”, a nevelőintézet egykori lakója a Klikk TV Mélyvíz című műsorában. Bangó Sándor a Kontrollnak korábban adott interjújában beszélt egy Zsolti bácsi nevű politikusról, aki szexuális bűncselekményeket követett el a Szőlő utcai intézetben nevelt fiatalokkal szemben. Szerdán egy budapesti sajtótájékoztatón Pócs János fideszes országgyűlési képviselő azzal vádolta meg Magyar Mártont, a miniszterelnök testvérét, a Kontroll alapítóját, hogy lefizették Bangó Sándort azért, hogy hamisan vádoljon meg egy politikust. Pócs János egy hangfelvételre hivatkozott, amelyben az intézet egykori nevelője, Kiss Márió beszélget a pénzátadásról Bangó Sándorral. Magyar Márton visszautasította a vádakat. Bangó Sándor a Hírklikk portálon csütörtökön közzétett beszélgetésben azt közölte, hogy nem ő hallható a felvételen, sem a hangja, sem a beszédstílusa nem egyezik meg a felvételen beszélő személyével. Jelezte azt is, hogy rágalmazásért és becsületsértésért is feljelentést tesz.
Eredeti cikk megtekintése →