Hetven percnyi szenvedés után Svájc simán legyőzte Bosznia-Hercegovinát
444.hu
2026-06-18 21:58
A B csoportban is megkezdődött a második forduló csütörtök este, egy sokáig felejthetőnek tűnő, de a végére nagyon felpörgő Svájc-Bosznia-Hercegovina meccsel. Az első félidőben mezőnyben teljesen felőrölte egymást a két csapat, voltak ugyan értékelhető pillanatok, de gólveszélyes helyzetek nem nagyon. A második félidő kicsit több kapkodást, több szabálytalanságot és pár szép jelenetet hozott, a félidő felénél már inkább a bosnyákok voltak a kezdeményezőbbek, ehhez képest a 74. percben a frissen beállt Manzambi szép kapásgóllal szerezte meg a vezetést Svájcnak. Pár perccel később Embolo lépett ki, Muharemović utolsó emberként már csak felrúgni tudta, járt a piros lap. Innentől az emberhátrányba került bosnyákok, ezt kihasználva Vargas hamar meg is szerezte Svájc második gólját, hogy utána kevéssel később adjon még egy gólpasszt Manzambinak.A bosnyákok is készültek egy kapásgóllal, már a ráadásban, a szintén csereként beállt Mahmic lőtt egy nagy gólt, ezzel lett 3-1, de még hátra volt egy jogos tizenegyes a hosszabbítás legvégén, amit Xhaka értékesített, 4-1 lett a vége. Az utolsó fordulóban Bosznia majd Katarral játszik, míg Svájc a házigazda Kanadával.