Fenyegetik a tejes autó sofőrjét Etyeken, mert hangosan szól a kocsiból a Boci-boci tarka
Blikk
2026-06-19 04:45
Oda megyünk lakni, ahol tejet kapni – ismerősek a sorok, ugye? Nos, Etyeken nem mindenki gondolja így: a Fejér megyei település lakói között ugyanis épp a Boci-boci tarka miatt áll a bál, pontosabban a tejes autó miatt, ami ezt a dallamot játssza, miközben Etyek útjait járja.
Bittó Ákos
Főmunkatárs, rovatvezető (Auto)
Ezeket látta már?
Szépen összeugrasztotta Etyek lakóit a Boci-boci tarka . Na, nem is önmagában a jól ismert dalocska, sokkal inkább az, hogy a nagyközség útjait járó, tejtermékeket áruló autók ezt a dallamot zenélik. A jelenséget valószínűleg minden magyar jól ismeri, hiszen nem egyedi, hogy így hívják fel a figyelmet az érkezésükre a mozgóboltosok , elég csak a jól ismert jégkrémárus kocsikra gondolni. Etyeken azonban elfajult a helyzet, az autókat működtető cég tulajdonosai pedig jelezték, hogy a munkatársaikat már fenyegetés is érte emiatt.
– Szerencsére nem nagyon veszélyes dolgokról volt szó, de valóban történt ilyen – mondta el lapunknak az egyik tejes autó sofőrje. – Volt, aki amiatt háborgott, mert szerinte egyszerűen csak túl hangos a zene, de olyan is akadt, aki azért veszekedett velünk, mert állítólag miattunk nem tud aludni a gyerek.
Pedig úgy tűnik, Etyeken a többség elégedett a mozgóárusokkal, s a lapunknak nyilatkozó sofőrt is épp vásárlók várták. A közösségi oldalon pedig többen azt írták, az ő gyerekeiknek kifejezetten programnak számít az autó érkezése, más meg egyenesen úgy fogalmazott, hogy akinek nem tetszik, az vegyen füldugót.
– A mi utcánkba évek óta nem jön be, pedig törzsvásárló voltam. Azt hittem, kitiltották, már nem is jár – panaszkodott a település egyik lakója.
Az Etyektej tulajdonosa a Bicskei Mezőgazdasági Termelő és Szolgáltató Zrt. A cég a közleményében megerősítette, hogy az utóbbi időben megszaporodtak azok a panaszok, kérések, sőt fenyegetések is, amelyek a tejes autós kollégáikat érik amiatt, hogy az érkezésüket a Boci-boci tarka jól ismert dallamával jelzik.
– A dallam nem a lakók bosszantását szolgálja, hanem nagyon is gyakorlati szerepe van: ezzel tudják jelezni a vásárlóknak, hogy megérkezett a mozgóbolt. Sok településen ugyanis a vásárlók éppen a rövid zenés jelzésből tudják, hogy ki kell menniük a friss tej- és tejtermékekért – közölték.
A társaság arra is felhívta a figyelmet, hogy az érintett településeken – hiszen több helyen is feltűnnek az autóik – közterület-használati díjat fizetnek, és úgy vélik, ha nem tudják a dallammal jelezni az érkezésüket, sok vásárló egyszerűen nem veszi észre a tejes autót. Ez pedig hosszabb távon akár azt is eredményezheti, hogy sok városban egyszerűen nem éri majd meg működtetni a szolgáltatást.
vidék