Ölre ment egymással Meloni és a spanyol kormányfő: a migráció témáján különböztek össze a politikusok
Mandiner
2026-06-19 05:17
Éles szóváltás alakult ki az Európai Unió vezetői között a migrációs kérdések kapcsán: Giorgia Meloni olasz miniszterelnök nyíltan bírálta Pedro Sánchez spanyol kormányfőt, amiért Spanyolország nagyszabású migránslegalizációs programot indított – írja az Euractiv .
A vita Mette Frederiksen dán miniszterelnök felszólalásával indult, aki elismeréssel szólt azokról az új uniós törekvésekről , amelyek lehetővé teszik kitoloncolási központok létrehozását az Európai Unión kívül.
Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök azonban bírálta a dán kormányfő által képviselt keményvonalas irányt. Erre válaszul Giorgia Meloni olasz kormányfő ellentámadásba lendült:
Meloni érvelése szerint a spanyol kormány intézkedése nem tekinthető belügynek, mivel annak hatásai az egész schengeni övezetre kiterjednek. „Amit Spanyolország tesz, az érinti a szomszédait is” – szögezte le az olasz miniszterelnök, utalva arra, hogy a legalizált migránsok szabad mozgása az EU más tagállamaiban is érezteti hatását.