← Vissza

news.bsdnet.hu

A Tisza-tó szállásai között bárki találhat kedvére valót

Hajdú-Bihar (HAON) 2026-06-19 05:20
A hajdú-bihariak számára a Tisza-tó és környéke jelenti a hétvégi kikapcsolódást, a balatoni riviéra helyettesítőjét. Kedvünkre válogathatunk: a vonattal könnyedén elérhető csomópontokról indulva egynapos kirándulást is szervezhetünk magunk és családunk számára, azonban a hely szépsége és sajátossága kedvéért egy teljes hétvégét, többnapos nyaralást is szánhatunk a vízparti üdülőövezet felfedezésére. Programok és lehetőségek bőven akadnak, így unatkozni nem fogunk Tisza-tó partján. Körbenéztünk, mit kínálnak a Tisza-tó szállásai különböző árfekvésekben az utazó igényeihez és aktivitásához mérten. Mik lesznek a mai programok Debrecen környékén? Lesz közöttük ingyenes? Ha ilyen kérdéseid vannak az előttünk álló három nappal kapcsolatban, akkor ne kattints innen sehova, a lehető legjobb helyen jársz, ugyanis összeszedtük neked, hogy melyek lesznek soron következő ingyenes programok Hajdú-Biharban. Bőven lesz közöttük olyan, amit az egész családdal élvezhetsz. Bejelentés érkezett arról, hogy egy idős nő beleesett egy aknába vasárnap délután Polgáron . Szerencsére az éber szomszéd még időben meghallotta a segélykiáltásokat, ezért átmászott a másik udvarra, és a tapasztaltakról értesítette a rendőrséget – számolt be róla a közösségi oldalán a Hajdú-Bihar vármegyei rendőrség csütörtök délután. Bár első pillantásra jelentéktelen részletnek tűnhet, a házszámtábla megléte jogszabályi kötelezettség, hiánya pedig nemcsak a tájékozódást nehezítheti meg, hanem akár pénzbírságot is eredményezhet. Egy korábbi cikkünkben már részletesen körbejártuk a témát, azonban tapasztalataink szerint még mindig számos ingatlanon hiányzik a jól látható házszám, ezért ismét fontosnak tartjuk felhívni a figyelmet a szabályokra és azok gyakorlati jelentőségére. Minősített emberölés bűntette és más bűncselekmény ügyében tartottak előkészítő ülést június 18-án a Debreceni Törvényszéken, amelyen a Haon is részt vett. Büntetőügyek esetében a beazonosíthatóság elkerülése érdekében jellemzően még monogramokat sem szoktunk kiírni, ezért a könnyebb átláthatóság érdekében álnevekkel mutatjuk be a kacifántos eseménysorozatot. Szerdán délután hivatalossá vált , hogy a Debreceni VSC a Konferencia Liga 2. selejtezőkörében a máltai Marsaxlokk FC vagy az örmény FC Pyunik gárdájával találkozik majd. Azt előzetesen lehet tudni, hogy a DVSC -nek három kört kell sikerrel megvívnia, hogy ott legyen a főtáblán, amelyen nyolc meccset biztosan játszanának a Vasutas játékosai, de továbbjutás esetén ez akár több is lehetne. Mondhatni, kedvezően alakult papíron a sorsolás, de természetesen a pályán kell érvényesíteni az előzetes esélyeket. Mit érdemes tudni a lehetséges ellenfelekről? Hiába a sok figyelemfelhívás, a közelmúltban sajnos ismét találkoztunk úgynevezett unokázós csalással – számolt be róla közösségi oldalán a Hajdú-Bihar vármegyei rendőrség. Mint az a videóban elhangzott, legutóbb egy idős nő több millió forintot tett egy szatyorba, majd egy ismeretlen telefonáló kérésére kiakasztotta azt az utcafronti kerítésre. A „futár” rövidesen elvitte a készpénzt, a nyugdíjas csak ezután jött rá, hogy átverték. Az EcoPro megkezdte tömegtermelését. A zaj a szepesi családok számára elviselhetetlen – írta június 17-én megosztott videójában Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület (MIAKÖ). A felvételen egyebek mellett elhangzik, hogy a debreceni gyárból érkező zajhatás folyamatos, illetve vegyszerszag is érezhető a debreceni Déli Gazdasági Övezet környékén, így Szepes városrészben. A dél-koreai vállalat másnap délelőtt közleményben reagált. Nagy változások elé néz a hajdúböszörményi képviselő-testület, a hajdúk fővárosában augusztus 30-án lesz időközi választás a Göröghné Bocskai Éva polgármester lemondása miatt, azonban most már nemcsak új városvezetőt kell választani, hanem új önkormányzati képviselőt is. A helyzetet tovább fokozza, hogy egyazon napon jelent meg közlés két önkormányzati képviselő lemondásáról, Görögh Istvánéról – a volt polgármester férje – és Sőrés Istvánéról. Utóbbi helyére azonban nem kell választás útján utódot választani, a Fidesz-KDNP közös listájáról Kovács Attila Károly szerzett mandátumot, aki június 17-én, szerdán vehette át a megbízólevelét. – Anyukáddal kezdtem, veled fejezem be – ilyen és ehhez hasonló mondatokkal búcsúzott 4. A. osztályos diákjaitól Edit néni, azaz Dremák Edit, aki 40 év pedagógiai munka után vonul nyugdíjba a Debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézményből. Diákjai és kollégái Edit néni utolsó munkanapja előtt, csütörtök délután titokban meglepetést szerveztek az iskola előtti téren, hogy elköszönjenek tőle, a Haon pedig megörökítette az érzelmes pillanatokat, benne Dremák Edit búcsúgondolataival. Egy biztos: csodálatos gesztussal kedveskedett a Tócóskertben lévő Vörösmarty iskola debreceni tanárának. Ajánljuk még:
Eredeti cikk megtekintése →